Ana SayfaAndroidAndroid 16 yüklenecek ilk cihaz şimdiden ortaya çıktı

Android 16 yüklenecek ilk cihaz şimdiden ortaya çıktı

Android 16 yüklenecek cihaz hakkında birçok iddia ortaya atılıyor. Şimdiden bu cihazın hangisi olacağı belli oldu. Henüz Android 12 ile ilgili bile netlik yokken bu haber memnuniyet yarattı.

Android 16 yüklenecek cihaz birçok kişi tarafından merak ediliyor. Elbette bu sadece cihazın Android 16 alacağı anlamına gelmiyor. Aynı zamanda tüm büyük Android güncellemelerini alma ihtimalini gösteriyor. Google tarafından çıkarılan yeni cihazlar genellikle Android güncellemelerini ilk olarak alıyor.

Google Pixel 6 ve Google Pixel 6 Pro modelleri ile ilgili şimdiden birçok detay ortaya çıktı. Bu detaylardan birisi de en az 5 yıl boyunca güncelleme alacak olmalarıydı. Ortaya çıkan son detaylara göre bu cihazlar Android 16 bile alabilecek

Android 16 yüklenecek cihaz Google markasına ait

Google Pixel 6 serisi öncelikle Android 12 ile birlikte gelecek. Hemen ardından Android 13, Android 14, Android 15 ve Android 16 güncellemeleri yayınlanacak. Böylece cihazların aslında hangi işletim sistemlerini destekleyeceği ortaya çıktı. Google kendi akıllı telefonlarına bu konuda öncelik tanıyor.

Android 16 yüklenecek cihaz

Ortaya çıkan son detaylara baktığımızda Samsung Galaxy Z Fold 3 modelinin bile en fazla Android 14 alacağı belirtiliyor. Ancak Pixel cihazları bu konuda çok daha ön planda olacak. Google kendi akıllı telefonlarına 5 yıl gibi bir süre güncelleme desteği sunuyor. Android 16 yüklenecek ilk cihaz böylece kesinleşmiş oldu.

Android 12 tabanlı ColorOS 12 için tarih belli oldu

Akıllı telefon dünyasında önemli bir yenilik getirmesi planlanan Google Pixel 6 serisi sadece yazılım alanda güçlü olmayacak. Aynı zamanda donanım açısından da iyi bir deneyim sunacak. RAM oranı, batarya ve ekran gibi özellikleri onu ön plana çıkaran diğer detaylar. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting