Ana sayfa Genel Amazon yeni cihazlarında duygusal tepkiler verebilecek!

Amazon yeni cihazlarında duygusal tepkiler verebilecek!

Son dönemlerin en önemli konulardan bir tanesi olarak görülebilecek Yapay Zeka, Amazon cihazlarında kendisini daha duygusal olarak gösterebilecek. Böylece yanınızda adeta gerçek bir insan varmış gibi hissedebileceksiniz.

Amazon cihazları ile ilgili ortaya atılan bu iddia Bloomberg kaynaklı. Buradan gelen haber sızıntılarına göre Amazon, bundan sonraki kullanacağı cihazlarında sizlerin duygu durumunuzu algılamaya çalışacak. Bunun için de özel bir mikrofon cihazın içerisinde hazır halde bulunacak.

Amazon yeni cihazlarında hastalığınızı da tahmin edilebilecek

Dünyanın en büyük e-ticaret sitesi olarak bilinen Amazon, aynı zamanda çeşitli yapay zeka teknolojileri de geliştiriyor. Yukarıda bahsedilen duygusal tepkiler verme yeteneği olan cihazın bir özelliği daha bulunuyor. bazı kullanıcılar muhtemelen bu özelliği daha çok benimseyecektir.

Yeni cihazlarda sizlerin ses tonuna göre rahatsızlığınız da tespit edilebilecek. Bu sayede herhangi bir hastalığınız henüz tam olarak ortaya çıkmadan önlenebilecek. Ayrıca tespit edilen rahatsızlığa göre de ürün tavsiye edilebilecek. Amazon böylece, kendi e-ticaret sitesindeki satışlarını daha da artırmayı planlıyor. Alphabet ve Microsoft gibi Dünyanın en büyük şirketleri de bu tarz projeler üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Şu an için şirketin yapmış olduğu yapay zeka çalışmalarının daha çok satış arttırma odaklı olduğu söylenebilir. Bu da bazı etik ihlallere neden olacak gibi görünüyor. Amazon yapay zeka çalışmaları hakkında peki siz ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler