Amazon Türkiye’ye balyozla kırılan iPhone’lardan dolayı gelmeyebilir!

Amazon Türkiye

Amazon Türkiye’ye Apple’ı boykot etmek için kırılan iPhone’lardan dolayı gelmeyebilir. Peki, Amazon Türkiye pazarına hiç mi giriş yapmayacak? İşte konuyla ilgili ilk bilgiler!

Alışveriş sitesi devi Amazon’un Türkiye pazarına 2018 yılı bitmeden giriş yapacağını sizlerle daha önce paylaşmıştık. Ancak ülkemizde yaşanan Amerika merkezli ekonomik saldırılar, iki ülkenin arasını açmıştı.

Bu süreçte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, onların iPhone’u varsa diğer tarafta Samsung var açıklamasında bulunmuştu. Bu açıklamanın ardından parası ve vergisi ödenmiş iPhone’lar anlamsız bir şekilde boykot edilmek için bazı vatandaşlarımız tarafından parçalanmış ve sosyal medyada bu görüntüler paylaşılmıştı.

Amerika’yı boykot etmek için iPhone’larını parçaladılar!

Gerilimin sürdüğü bugünlerde Amazon Türkiye cephesinden yeni bilgiler geldi. Söylentilere göre; Amazon, Türkiye’deki faaliyetlerini askıya almış durumda. Gerekçe olarak ise balyoz ile parçalanan iPhone’lar gösteriliyor.

Amazon Türkiye faaliyetlerini askıya aldı!

Jale Özgentürk konuyla ilgili; “Amazon’un bayram sonrasında satışlara başlaması beklenirken operasyonun bir süre daha ertelendiğini öğrendim. Aldığım bilgilere göre Amazon eylül sonu ya da ekim ayında start verecek. Nedenine gelince.. Uzun süredir teknolojik olarak hazırlıklarını tamamlayan Amazon’un endişesi bu kez farklı. ABD ile yaşanan kriz, iPhone’ların balyozlarla kırıldığı, Amerikan markalarına karşı toplumdaki tepkilerin arttığı bir dönemde Türkiye’ye girmenin doğru olmayacağı düşünülüyor.” ifadelerini kullandı.

Şimdilik konuyla ilgili Amazon cephesinden kesin bir açıklama gelmediğini belirtelim. Ancak yaşanan bu süreçte Amazon’un böyle bir hamle yapması çok olası görülüyor. Umarız iki ülke arasındaki bu gerginlik en kısa sürede çözülür.

Amazon Türkiye

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin