Ana Sayfa Genel Amazon, Parler uygulamasını kovdu!

Amazon, Parler uygulamasını kovdu!

Amazon Web Services, Parler’ın web sitesinde paylaşılan şiddet içeriklerindeki artış nedeniyle hizmet şartlarını ihlal ettiğini söyledi. Parler alternatif bir barındırma platformu bulamazsa, Amazon üzerinde Pazar gecesinden itibaren çevrimdışı olacak.

BuzzFeed News’e göre Amazon bir e-postada Parler’a şartlarını ve hizmetlerini ihlal ettiğini söyledi. Mektupta “Geçtiğimiz birkaç hafta içinde Parler’a platformu üzerinden şiddeti açıkça teşvik eden ve kışkırtan 98 örnek gönderdik. Parler bu durumla ilgili ektkili bir çözüm sunmadı. Aynı zamanda Parler hâlâ içerik denetleme konusundaki tutumunu belirlemeye çalışıyor gibi görülüyor, ”diye okuyor mektup. “Parler, hizmet şartlarımıza uyamadığından ve kamu güvenliği açısından çok gerçek bir risk teşkil ettiğinden, Parler’ın hesabını 10 Ocak Pazar, 23:59 itibarıyla askıya almayı planlıyoruz.” şeklinde açıklamalar yer aldı.

Amazon, Parler'ı kovdu!

Parler CEO’su John Matze, Cumartesi akşamı askıya alma haberlerini doğruladı. Platformdaki bir gönderide, “Pazar gece yarısı Amazon tüm sunucularımızı kapatacak” dedi. Amazon özel altyapılarına asla güvenmeyerek bu tür olaylara hazırlandık. ” şeklinde konuştu. Parler CEO John Matze ise “Yeni bir servis sağlayıcıya geçmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız, ancak Amazon, Google ve Apple bunu, seçeneklerimizin sınırlı olacağını bilerek koordineli bir şekilde kasıtlı olarak yaptı” diyerek kendini savundu.

Parler’ın Apple ve Google’dan da banlanmasından sonra nasıl bir hamle alacağını görmek zor. Matze, Parler’ın yerini doldurmak için rekabet eden “birçok” şirketi olduğunu söyledi. İddiaların doğru olup olmadığı ise beli değil. Uygulamaya bir çok yönden hasar verildi. Çarşamba günkü ayaklanmada beş kişi öldü, çok daha fazlası yaralandı ve olay büyük olasılıkla önümüzdeki aylar ve yıllar boyunca kalıcı yankılara neden olacak.

Türkiye’de WhatsApp alternatifi uygulamalar: En çok indirilenler bakın hangileri oldu!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting