Ana SayfaGenelAmazon kurucusu Jeff Bezos dünyanın en zengin ikinci insanı unvanını kaybetti

Amazon kurucusu Jeff Bezos dünyanın en zengin ikinci insanı unvanını kaybetti

Dünyanın en zengin insanları listesinde yaşanan değişikliklerden sonra ünlü iş insanı Jeff Bezos, listedeki ikincilik sırasını kaybederken, onun yerine gelen isimse bir hayli şaşırttı.

Amazon kurucusu Jeff Bezos dünyanın en zengin ikinci insanı unvanını kaybetti. İnternetin ortaya çıkması ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte, dünyanın en zengin insanları listesinin de baştan aşağı değiştiğini söylemek mümkün. 15-20 yıl öncesine kadar tekstil imparatorlarının, araç üreticilerinin, sanayi patronlarının süslediği en zenginler listesi artık internet tabanlı işlerle uğraşan milyarderlerden oluşuyor. Ancak Nisan ayında Asya’nın en zengin insanı unvanını kazanan Adani Group’un kurucusu ve patronu Gautam Adani bu durumun bir istisnası olarak tarihe geçti.

Amazon kurucusu Jeff Bezos

Hindistan asıllı bir iş insanı olan Gautam Adani, ülkesinde ve bölgede liman geliştirme, yönetme ve denizcilik odaklı faaliyetleriyle bilinen bir isim. Uzun bir süredir dünyanın en zengin insanları listesinde bulunan Adani, Nisan ayında Asya’nın en zengin insanı unvanını ele geçirirken, bu sayede Warren Buffet ve Larry Page’i de geride bırakmıştı.

Amazon kurucusu Jeff Bezos

Amazon kurucusu Jeff Bezos dünyanın en zengin ikinci insanı unvanını kaybetti

İşte Bloomberg tarafından geçtiğimiz Cuma günü yayınlanan son listede ise, üzerindeki isimlerden Elon Musk hariç hepsini geçtiği görülen Adani, bu sayede dünyanın en zengin ikinci insanı olarak kayıtlara geçerken, Cuma gününe kadar en zengin ikinci kişi olarak bilinen Jeff Bezos ise 2 sıra birden gerileyerek 4. sıraya düştü.

Amazon kurucusu Jeff Bezos

Listenin son haline baktığımız zamansa, birinci sırada 274 milyar dolarlık servetiyle Elon Musk’ı, ikinci sırada 155 milyar dolarlık servetiyle Gautam Adani’yi üçüncü sırada ise 154 milyar dolarlık servetiyle Bernard Arnault’u görüyoruz.

CoD MW2 sistem gereksinimleri belli oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting