Alone in the Dark’ın çıkış tarihi belli oldu, demosu da çıktı

alone in the dark

Geçtiğimiz sene Alone in the Dark serisinin yeni bir oyunla taze başlangıç yapacağı açıklanmıştı. Aylardır sessizliğe gömülen oyundan beklenen haber geldi.

Pieces Interactive tarafından geliştirilen yeni Alone in the Dark oyunu, 25 Ekim’de PC, PS5 ve Xbox Series X/S platformlarında piyasaya sürülecek. Ayrıca oyunun demosu da çıktı. Oyuncular demo sayesinde yapım hakkında ufak fikir edinebilir. Şunu da belirtelim, demo ana hikaye hakkında herhangi bir spoiler içermiyor.

Hikayeden söz edecek olursak, özel dedektif Edward Carnby ve Emily Hartwood, Emily’nin kayıp amcası Jeremy Hartwood’un peşine düşüyorlar. Bunun için Derceto Malikanesi’ne gidiyorlar. Ancak olayın sıradan kaybolma vakası olmadığı ortaya çıkıyor. Tabii ki her şey dallanıp budaklanıyor. Senaryonun ilk üç Alone in the Dark oyunundan karakterleri de içeren orijinal olay örgüsü içerdiğini belirtelim. Edward’ı David Harbour, Emily’i de Jodie Comer seslendiriyor.

Alone in the Dark

Alone in the Dark, Resident Evil 4 gibi omuz kamerasından oynanıyor. Düşmanlara karşı kullanabileceğiniz farklı ateşli silahlar ve yakın dövüş silahları var. Hikayeyi Edward veya Emily karakterlerinden birini seçip oynayabileceksiniz. Fakat yapımcılar her karakterin anlatıma farklı bir bakış açısı getirdiğini söylüyor. Oyunun konusu hakkında tüm detayları öğrenmek için bir kere daha bitirmek gerekecek görünüyor.

2015’te piyasaya sürülen Alone in the Dark: Illumination’ın başarısızlığından sonra Atari oyun serisinin haklarını THQ Nordic’e sattı. Magicka 2’den tanıdığımız Pieces Interactive, yeni Alone in the Dark oyunun sorumluluğunu üstlendi. Yapımcı ekip, Resident Evil 2 ve 3’ün remake’lerinden ilham alarak oyunu 2019’da geliştirmeye başladı. Yeni oyunun konusu daha önce Soma ve Amnesia: The Dark Descent’ta çalışmış olan Mikael Hedberg tarafından yazıldı. Serinin yaratıcı ismi Frédérick Raynal, Pieces Interactive’in orijinal oyunun temel hissini koruyarak harika bir iş çıkardığını söyledi ve yeniden tasarıma izin verdi.

Xiaomi’nin gelirleri eridi gitti


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir