Ana sayfa Haber Alibaba 11.11 indirimleri ile kasasını doldurdu!

Alibaba 11.11 indirimleri ile kasasını doldurdu!

Alibaba 11.11 indirimleri kapsamında elde ettiği gelir ile dudak uçuklattı diyebiliriz. İşte Alibaba’nın kasasına giren devasal tutar!

Çin’in en büyük alışveriş devi olan Alibaba, her alışveriş sitesi gibi 11.11 indirimleri için geçtiğimiz saatlerde düğmeye bastı. Taylor Swift ve Çinli yıldız Jackson Yee konseri ile indirimlere start veren Alibaba, bu indirimler sayesinde kasasını doldurdu.

Alibaba geçtiğimiz yıl 30 milyar dolar tutarında satış gerçekleştirmişti. Bu yıl ise Çinli alışveriş devi sadece bir dakikada 1 milyar dolarlık satış gerçekleştirmeyi başardı. Bir kaç saat içerisinde 12 milyar dolar gelir elde eden firma, dokuz saatte ise 23 milyar dolarlık satış gerçekleştirmeyi başardı. Gün sonuna kadar bu tutarın 40 milyar dolara kadar çıkması bekleniyor.

Alibaba 11.11 indirimleri

Steam Bekarlar Günü İndirimleri başladı!

500 milyondan fazla kullanıcıya hizmet veren Alibaba’nın kurucu ortaklarından Jack Ma ise bu kampanya öncesi Eylül ayında firmadan ayrılmıştı. Jack Ma’nın 25 milyar dolardan fazla serveti olduğu söyleniyor. Eğer Jack Ma bu kampanya bittikten sonra firmadan ayrılsaydı muhtemelen 2-3 milyar dolar daha servetine servet katabilirdi.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Bu hafta çıkacak oyunlar (21 – 27 Ocak)

Oyun severlerin merakla bekledikleri bu hafta çıkacak oyunlar listesi (Ocak) nihayet netlik kazandı. İşte bu hafta içerisinde raflardaki yerini alacak olan yapımlar. Bu hafta da...

Son Haberler