Alcatel, Windows 10’lu telefonu için servet istiyor!

Akıllı telefon pazarının önemli isimlerinden biri olan Alcatel, Windows 10 işletim sistemi ile çalışan yeni modeli Idol 4 Pro’yu satışa sundu.

Akıllı telefon pazarındaki rekabet sadece markalar ve cihazlar arasında gerçekleşmiyor. Telefonların kullandığı işletim sistemleri arasında da kıyasıya bir rekabet mevcut. Şu an pazarın büyük bir çoğunluğu Android ve iOS’in elinde gibi görünse de arka planda Windows 10, Tizen, FirefoxOS gibi işletim sistemleri de mevcut.

Günümüzden bir 3-4 sene öncesinde Windows 10’un mobil sektördeki pazar payı yüzde 5 seviyelerindeydi. Fakat istenilen uygulama desteğinin Windows 10’a bir türlü gelmemesi, bu işletim sisteminin de önünü tıkadı. Şimdilerde Windows 10’un kullanıcı sayısı yüzde 1’in altına düşmüş bulunuyor. Muhtemelen ilerleyen zamanlarda bu işletim sistemini kullanan pek fazla kişi de kalmayacaktır.

Tüm bu karamsar tabloya rağmen, hala Windows 10’dan vazgeçmek istemeyen firmalar da mevcut. Bunlardan birisi de Alcatel.

Alcatel, Windows 10 mobil işletim sistemi ile çalışacak olan Idol 4 Pro’yu geçtiğimiz gün satışa sundu. Avrupa’da da satışa sunulan cihaz için 479 euro’luk bir etiket fiyatı belirlenmiş durumda.

Dürüst olmak gerekirse, bu paraya Android işletim sistemi ile donatılmış, Meizu Mi 6 gibi, OnePlus 5 gibi amiral gemisi modelleri mevcutken, kim neden Windows 10’lu Alcatel Idol 4 Pro alsın? Açıkçası Alcatel’in bu hamlesi hiç de mantıklı durmuyor.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin