Ana Sayfa Cep Telefonu Akıllı Telefonlara Akıllı Flaş Sistemi

Akıllı Telefonlara Akıllı Flaş Sistemi

Akıllı telefon piyasası liderleri büyük çalışmalara imza atıyorlar. Telefonların birbirinden farklı özellikleri, müşterileri kararsızlıkta bırakabiliyor.

Özel tasarımlara sahip telefonların piyasasında ki rekabet, üste üste yenilikleri beraberinde getiriyor. Google akıllı telefon piyasasında ki yerini bir adım daha öne çıkartacak tasarımıyla, fotoğraflarda ki ışık sorununa, fotoğrafların karanlık ve soluk çıkmasına engel olacak flaş sistemini geliştirdi. ABD’de patent başvurusu yapan firma çok kısa zaman sonra ilk çıkaracağı modelde bu teknolojiyi sunmayı deneyecek. Böylece Google birden fazla flaşla yetersiz ışığın olduğu alanlarda da fotoğrafların net çıkmasını sağlayan modelleri piyasaya sürecektir. Fotoğraf severlerin dikkatini cezbede bilecek bu özellik, daha kaliteli fotoğraflasın sosyal medyada dikkat çekmesini sağlayacaktır.

Google_flaş

Googlenin bu tasarım fikri geçtiğimiz günlerde İnternet alemine düştü ve haberleri yapıldı. Aslında düşen tasarım fikirleri birbirinden farklı iki model olarak karşımızda. Birisi dört flaş özelliği getiriyor. Kameranın etrafını çember gibi sarmış bir modeldir. Diğer bir modelde de flaşlar, üst ve alt çaprazlama olarak tasarlanmıştır. Bu şeklin Pi sembolüne benzediğini söyleyenler var. Bu modellerde tam olarak sekiz flaşın yer aldığı tespit edildi. Google akıllı telefonlarının yeni modellerinde flaş sayısı sekiz olabilir yani.

Android Community bir haber yapmış bununla alakalı olarak. Haberde flaş sayısının artması, fotoğrafın ışığa olan ihtiyacını karşıladığından daha kaliteli fotoğraflara zemin hazırlayacağını söylemiş. Bu sistemle eğer ki başarı söz konusu olursa sönük, loş fotoğraflar tarih olabilir. Telefonlarda çekilen fotoğrafların en büyük eksikliği, ışığa olan hassas yapılarının olmamasıydı. Telefonlar ufak bir flaşla ışık ihtiyacını görmeye çalışıyorlardı ama yetersiz kalıyordu. Bu sistemle büyük bir açık diyebileceğimiz durum giderilmiş oldu. Tabi denemeden göremeyiz ama Google firması da denemeden piyasaya sürecek değil herhalde bu tasarımı. Bu nedenle bekleyip görelim. Bu yeni sistemli telefonların bize sağlayacakları anlamak için. Ama sanıyorum ki kameranın etrafına ince açılarla dizilmiş olan flaş sistemi sayesinde istenilen başarı alına bilecektir. Çünkü ne kadar flaş sistemi o kadar ışık ve net bir fotoğraf demektir. Ne diyelim Google akıllı telefonun bir sonraki modelinde görürüz herhalde fotoğrafı…

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting