Akıllı telefonlar için yeni bir Mario Kart oyunu geliyor!


Nintendo geçtiğimiz 2016 ile birlikte bazı tabularını yıkarak mobil oyun pazarına girmeye karar vermişti. Japon oyun geliştiricisinin ilk etapta Mario ve Zelda isimleri üzerinden ilerlemeyi planladığı ve bu karakterlere yoğunlaşacağı açıklanmıştı. Hala doğru dürüst bir Zelda oyunu görmüş olmasak da Super Mario Run ile, Mario karakterinin mobil platformdaki ilk macerasına tanıklık etmiştik. Şimdi ise Mario, tamamen yenilenmiş bir Mario Kart oyunu ile tekrardan mobil platformlarda boy gösterecek.

Mario Kart Tour akıllı telefonlar için duyuruldu

Normalde Nintendo, mobil platformlara oyun çıkarma konusunda son derece mesafeli bir firmaydı. Fakat oyun sektöründe yaşanan gelişmeler, firmanın bazı kurallarını esnetmesine katkı sağladı. El konsollarının yerini akıllı telefonlara devretmesiyle başlayan süreç, oyun üreticilerin mobil platformlara geçişi ile devam etti.

Sonuç olarak el konsolları için yayınlanan yapımların da akıllı telefonlara geçiş yapması kaçınılmaz oldu. Nintendo’nun el konsollarında oldukça başarılı bir geçmişe sahip olan Mario Kart da bu oyunlardan birisi. Genel olarak Super Mario dünyasındaki karakterlerin kart yarışları yaptığı oyunlar, özellikle Japonya’da büyük ilgi görüyor.

Bu ilgiyi mobil platformlara da taşımak isteyen Nintendo, Mario Kart Tour isimli yapımın geliştirme aşamasında olduğunu açıkladı. 2019’da çıkacak olan yapım hakkında önemli bir bilgi ise verilmedi. Muhtemelen Nintendo, Super Mario Run ile düştüğü hatalara Mario Kart’ta düşmeyecektir. Oyunun ücretsiz olarak sunularak, oyun içi satın alımlara açık olması muhtemel görünüyor.

PS Plus Şubat oyunları açıklandı


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin