Akıllı telefon oyunları altın çağını yaşıyor!

Türkiye mobil uygulamalar

Herkesin bir şekilde içerisinde yer aldığı akıllı telefon oyunları altın çağını yaşıyor. Hadi gelin nasıl bu seviyelere ulaştığına birlikte bakalım.

Akıllı telefon oyunları altın çağına ulaştı. Türkiye’de giderek artan mobil oyun sektörü her seferinde bambaşka seviyelere ulaşmayı başardı. Şimdi ise sadece Türkiye değil aynı zamanda dünyanın tamamında bu tür oyunlara talep artıyor. Bunun öncelikli nedeni oyun şirketlerinin herkesin ulaşabileceği oyunlar üretmesi.

Bu konuda ileri düzeye ulaşılmasının bir diğer nedeni akıllı telefonlarda birçok özelliğin yer alması. Akıllı telefonlar her geliştiğinde ortaya çok daha ilginç özelliklere sahip oyunlar çıkabiliyor. Mesela Pokemon Go oyunu bu konuda son derece iyi bir örnek.

Oyun ve konsol fiyatları belirleyici oluyor

Burada en önemli detaylardan birisi de hiç şüphesiz oyun konsollarının giderek daha pahalı hale gelmesidir. Mesela şu anda herhangi bir gamer bilgisayarı 9 bin TL ile satışa sunulabiliyor. Ayrıca oyun konsolları yine aynı şekilde yüksek fiyatlarla satışta.

akıllı telefon oyunları altın
Hem ABD hem de Avrupa ülkelerinde oyun ve konsol fiyatlarında önemli bir artış yaşanıyor. PlayStation 5 ile birlikte konsol fiyatları ciddi bir ivme kazandı. Bu durumda hem oyun hem de konsol alabilmek çok zor hale geldi. Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerde para biriminin değer kaybetmesi ise bu durumu kötüleştirdi.

Google Stadia oyun stüdyosu kapanıyor!

Akıllı telefonlarda güç büyük oranda arttı. Hem işlemci hem de diğer bazı önemli özellikler sayesinde oyun kaldırabilen modeller yaygınlaştı. Böylece oyunlara erişmek de kolay hale geldi. Tüm bunlar hem dünyada hem de Türkiye’de mobil oyunlara olan talebi adeta patlatıyor. Peki siz akıllı telefon oyunları ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir