Akaryakıtta Tek Tıkla Mobil Ödeme Sistemi

lukoil

MasterCard, Lukoil ve Turpak’ın ortaklığında geliştirilen akıllı telefon uygulamasıyla araçtan inmeden yakıt ödemelerini tek tıkla gerçekleştiren sistem dünyada ilk kez Türkiye’de hayata geçirildi.

MasterCard’ın ödeme sistemi sağlayıcısı ve Turpak’ın teknik altyapı sağlayıcısı olarakLukoil ile  geliştirdiği projesi ile yakıt alışverişlerinde tek tıkla ödeme devri başlıyor. Dünyada ilk kez Türkiye’de hayata geçirilen ve Lukoil akaryakıt istasyonlarında geçerli olan sistem, araç içinden çıkmadan, Lukoil Mobil akıllı telefon uygulamasıyla yakıt alışverişini tek tıkla tamamlamayı sağlıyor.

Ekran+Goruntusu+1

Lukoil müşterileri, Apple App Store ve Google Play Store üzerinden ücretsiz indirilebilen Lukoil Mobil uygulamasını akıllı telefonlarına yükleyebiliyor. Araçlarının plaka numarasını ve kredi kartı ve varsa sadakat kartı bilgilerini  bir kere uygulamaya kaydetmeleri yeterli oluyor. Dolum tamamlandığında müşterinin akıllı telefonuna yakıt tipi, miktarı ve fiyatı bildiriliyor. Ardından müşteri Lukoil Mobil uygulaması üzerinden tek tıkla işlemi onayladığında ödemesi MasterCard’ın güvenli altyapısı üzerinden tamamlanıyor ve istasyon görevlisi ödeme fişini müşteriye teslim ediyor. Uygulamanın ilk etapta 7 Lukoil istasyonunda kullanıma sunuluyor.

Ekran+Goruntusu+2

Kredi kartı bilgilerini tekrar tekrar girmeye gerek bırakmadan ve kullanıcı adı ya da şifresi sorarak zaman kaybettirmeden en iyi müşteri deneyimini tek tık ile yaşatan uygulama, sürücülerin akaryakıt alışverişlerinde zaman kazanmasını sağlıyor. Müşterinin aracından inmesine veya alternatif ödeme metotlarını kullanmasına gerek kalmıyor. Çözüm, trafikte geçirilen zamanı da azaltmış oluyor.

Dünyanın ilk tek tıkla yakıt ödeme sistemi İstanbul’da Esenyurt, Pendik ve Sancaktepe istasyonlarında, Erzurum’da Merkez ve Yakutiye istasyonlarında, Nevşehir Ürgüp istasyonunda ve Rize Merkez istasyonunda geçerli. Tek tıkla yakıt ödeme sisteminin çok yakında Lukoil’in 81 ildeki istasyonlarından 400 adedinde kullanıma alınması hedefleniyor.

Türk Oyunu Kickstarter’da Destek Bekliyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir