MasterPass Sayesinde Tek Tıkla Alışveriş İmkanı

MasterCard, Barcelona’da düzenlenen Mobile World Congress’te dijital ödemelerin geleceğini temsil eden MasterPass’ı tanıttı.

MasterPass, tüketicilerin herhangi bir ödeme kartı ya da cihazı kullanarak tek bir tıkla kolayca alışveriş yapmasını sağlıyor. MasterPass kullanıcıları ister mağazalarda, isterlerse internet üzerindeki alışverişlerinde, hiçbir kart bilgisi ya da teslimat adresi girmeden bir dokunuşla diledikleri ürünleri alabiliyorlar. Geleneksel plastik kartların pabucunu dama atan MasterPass, yeni nesil ödeme aracı olarak kabul ediliyor.MasterPass on Mobile

Dijital ödemenin ilk adımı PayPass Cüzdan’ın 2012 yılında tanıtılmasının ardından, dijital ödemelerde yeni bir dönem açacak olan MasterPass, Barcelona’da düzenlenen Mobile World Congress’te tanıtıldı. Kullanıcılara hız ve kolaylık sağlayan MasterPass, satış noktalarında QR kodları ve etiketlerle de desteklenecek. Böylelikle, kullanıcılar ister kasada, isterlerse mağaza içerisinde dolaşırken satın almak istedikleri ürünlerin etiket ya da QR kodlarını mobil cihazlarına okutarak, internet alışverişlerinde ise sadece tek bir tuşa dokunarak satın alma işlemini gerçekleştirebilecekler. Üstelik MasterPass’e sadece bir kere ödeme yapmak istedikleri kart bilgilerini ve ürünlerin teslim edilmesini istedikleri adresi giren tüketiciler, bu bilgileri her alışverişlerinde kullanabilecek, bilgileri tekrar tekrar girme zahmetinden kurtulacaklar.

Ceplerdeki Cüzdan Artık Dijital Ortamda

MasterCard markalı kartların yanı sıra, farklı markalı kartları da kullanma imkanı sağlayan MasterPass, kullanıcılarına ceplerindeki cüzdanları, dijital ortama taşıma imkanı sunuyor. Tüketiciler, kredi kartı, banka kartı ve ön ödemeli kart bilgilerinin yanı sıra, adres defterlerini ve daha birçok bilgiyi MasterPass’te saklayabiliyorlar. MasterPass, ayrıca, kullanıcılarının hesap bakiyesi, gerçek zamanlı uyarılar, sadakat programları ve paha biçilemez bir çok teklif ve deneyim hakkında bilgi alabilmesini de sağlıyor.

MasterPass on Tablet

Öncelikle Avustralya, Kanada, Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere’de olmak üzere, Belçika, Brezilya, Çin, Fransa, İtalya, Hollanda, Singapur, İspanya ve İsveç’teki tüketiciler 2013 yılı içerisinde MasterPass’in avantajlarından yararlanmaya başlayacaklar.

“Artık Tüm Cihazlarla Ödeme Yapılabilecek”

MasterPass’le ilgili bilgi veren MasterCard Yeni Nesil Ödemeler Bölümü Başkanı Ed McLaughlin artık tüm cihazların birer alışveriş cihazı haline geldiğini söyleyerek “MasterPass geleneksel plastik kartlardan dijital cüzdanlara kadar ödeme yapma şekillerimizi bir araya getirerek tüketicilere bulundukları her yerden ve basit bir şekilde ödeme yapma imkanı sunuyor” dedi.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir