Paycell: Araçtan inmeden kolayca öde

paycell

Shell & Turcas ve Turkcell Ödeme Hizmetleri işbirliğiyle hayata geçirilen uygulama ile Turkcell’in ödeme platformu Paycell’i kullananlar araçlarından inmeden yakıt ödemelerini cep telefonlarından kolayca gerçekleştirebiliyor.  

Shell & Turcas ve Turkcell Ödeme Hizmetleri arasındaki yeni işbirliği, akaryakıt istasyonlarında kredi kartı ile ödeme yapmak için sıra bekleme dönemini sona erdiriyor. Turkcell’in yeni ödeme platformu Paycell’i kullananlar artık Shell’in 42 istasyonunda araçlarından inmeden yakıt ödemelerini yapabiliyorlar. Her model telefondan ve internete bağlanmaya gerek kalmadan, sadece cep telefonuna gelen mesajı onaylayarak ödeme imkânı sunan bu uygulamayı kullananlar, saniyeler içinde ödeme yapıp yakıtlarını alarak zaman kaybetmeden istasyondan ayrılabiliyorlar.

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı İlter Terzioğlu ise mobil ödeme teknolojilerinin günlük hayatı kolaylaştırıcı etkisine dikkat çekerek, “Teknolojiyi kullanarak müşterilerimizin değişen beklentilerine uygun çözümler sunabilmek ve onların hayatlarını kolaylaştırmak adına Shell ile daha önce de birçok işbirliğine imza atmıştık. Mobil ödeme alanında dünyada birçok ilki gerçekleştirdik. Yeni dönemde benzersiz bir ödeme deneyimi sunmak için geliştirdiğimiz yeni ödeme platformumuz Paycell ile Shell müşterileri araçlarından inmeden ödeme deneyimini çok daha fazla kişiye yaşatmayı hedefliyoruz. Mobil ödeme ekosisteminin büyümesine katkı sağlayacağına inandığımız Shell ile yaptığımız bu örnek işbirliği bizler için büyük önem taşıyor” şeklinde konuştu.

Kasaya Gitmeden, Sıra Beklemeden Ödeme

Araçtan inmeden rahat ödeme imkânı sunan Paycell, özellikle çocuğunu araçta yalnız bırakmak istemeyen ebeveynler, yaşlılar ve engelli müşteriler için büyük kolaylık sağlıyor. Turkcell’in yeni ödeme platformu Paycell ile ödeme yapılmasını sağlayan uygulama, ayrıca Shell ClubSmart Kartı taşımadan puan kazanmaya da imkân tanıyor.

Bu hizmetten faydalanmak için öncelikle http://www.turkcell.com.tr/servisler/paycell-akaryakit-odeme-servisi adresinden, bir defaya mahsus olmak üzere, sisteme kayıt yaptırmak gerekiyor. Kredi kartı bilgilerinin, varsa Shell ClubSmart kartının ve araç plakasının sisteme girilmesinin ardından 4 haneli Paycell şifresi belirleniyor ve uygulama kullanıma hazır hale geliyor. Servise kaydolan müşterilerin, uygulamanın geçerli olduğu Shell istasyonundaki ön saha satış elemanına mobil ödeme yapacağını söylemesi yeterli oluyor. Yakıt dolumu bittikten sonra, ödeme yapılacak tutar için müşterinin telefonuna onay mesajı geliyor. Bu ekrana Paycell şifresinin girilmesiyle birlikte ödeme işlemi gerçekleşiyor ve ilgili tutar müşterinin kredi kartı ekstresine yansıtılıyor.

Samsung Gear Fit 2 ve Gear IconX Resmen Tanıtıldı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir