Ana SayfaGenelAirbnb covid kararlarını güncelledi

Airbnb covid kararlarını güncelledi

Airbnb, dünyanın dört bir yanındaki ev sahibi mülklerdeki tüm partileri ve etkinlikleri kalıcı olarak yasakladığını duyurdu.

Airbnb covid kararlarını güncelledi. Bu, COVID ile ilgili sosyal mesafe kısıtlamalarına uymak için ev partilerine uyguladığı 2020 geçici yasağının bir devamı olarak artık kalıcılaşıyor. Airbnb yeni bir blog yazısında “Zamanla parti yasağı bir halk sağlığı önleminden çok daha fazlası oldu” dedi. “Ev Sahiplerimizi ve komşularını desteklemek için temel bir topluluk politikası haline geldi.”

Airbnb, Çin'deki yerel operasyonlarını durduracak

Airbnb, Kaliforniya’da beş ölümle sonuçlanan bir Cadılar Bayramı saldırısının ardından 2019’da “kronik parti evlerini” zaten yasaklamıştı. Daha sonra tüm “açık davetli” ev partilerini yasakladı, ancak yine de tek aile konutlarında yalnızca davetli partilere izin verdi. Ancak, hesabın askıya alınması veya platformdan tamamen kaldırılması cezası altında bunlar da artık yasaklanmış oldu.

Airbnb, 100.000 Ukraynalı mülteciye ücretsiz konut sunuyor

Airbnb covid kararlarını güncelledi

Daha olumlu bir gelişme olarak da Airbnb, COVID-19 salgını sırasında da uygulanan 16 kişilik doluluk sınırını kaldırdı. Bunun nedeni, “Avrupa’daki kalelerden ABD’deki üzüm bağlarına ve Karayipler’deki büyük sahil villalarına kadar” belirli mülklerin 16’dan fazla kişiyi kolayca ağırlayabildiğini belirterek, “bunun gibi mülklerin kalabalık aile gezilerine ve daha büyük gruplara ev sahipliği yapma konusunda başarılı olduğunu” da sözlerine ekledi.

Airbnb artık seyahat sigortası sunacak!

Şirket, komşuların veya diğerlerinin tarafları bildirmesine izin veren bir ihbar hattı işletiyor. Airbnb, yasağın 2020’de uygulanmasının ardından parti raporlarının oranında %44’lük bir düşüş gördüğünü ve geçen yıl politikayı ihlal ettiği için yaklaşık 6.600 konuğun hesabını askıya aldığını kaydetti.

Steam Deck kullanıcıları bunu sakın yapmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting