Ana SayfaGenelAdobe Flash Microsoft'dan için güncelleme

Adobe Flash Microsoft’dan için güncelleme

Microsoft, Adobe Flash için Windows 10’dan tamamen kaldırılmasına bu yaz başlayacak. Şirket, Flash’ı işletim sisteminin bir parçası olarak kalıcı olarak kaldıracak .”Adobe Flash Player’ın Kaldırılması” için bir Windows 10 güncellemesi yayınlayacak.

TheVerge raporuna göre, yeni güncelleme Temmuz 2021 çıkacak ve yüklenmesi de zorunlu hale gelecek ve bu ay başlaması beklenen Windows 10 sürüm 21H1 güncellemesini gösteriyor. Özellikle, Adobe Flash’ı kaldıran güncelleme daha eski Windows sürümleri için de gelecektir. Bu, Windows 8.1, Windows Server 2012 ve Windows Embedded 8 Standard’ı içerir. Teknoloji devi, bir blog gönderisine yapılan güncellemede zaman çizelgesini de duyurdu.

Adobe Flash

İşletim sistemine benzer şekilde Microsoft, birçok kullanıcının otomatik olarak yükleyeceği bir güncellemeyle Flash desteğini Microsoft Edge tarayıcısından kaldırmak için zaten çalışıyordu. Şimdi, şirket Windows ile birlikte gelen özelliği kaldıracak. Bununla birlikte, firma bir güncelleme notunda üçüncü taraf kaynaklar için manuel olarak yüklenen bir Adobe Flash Player sürümünü kaldırmayacağını duyurdu.

Farkında olmayanlar için, Adobe Flash birkaç yıldır zaten sona ermiş durumda ve büyük tarayıcılar yazılım desteğinin sonuna gelmiş durumda. İlginç bir şekilde, Adobe’nin kendisi de geçen yılın sonunda eski formatı desteklemeyi bıraktı . Ancak internet geçmişini korumanın ilginçliği ile İnternet Arşivi, binlerce eski Flash oyun ve animasyon için yedeklemeler sunmuştur. Şimdi ise tamamen devre dışı kalmış durumda.

Mate 40 Pro sızıntısında HarmonyOS ayrıntısı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting