Ana Sayfa Donanım ADATA'dan Yüksek Hızlı Yeni SSD Çözümleri

ADATA’dan Yüksek Hızlı Yeni SSD Çözümleri

Yeni nesil disk teknolojisi olan SSD’ler (Solid State Disk), klasik sabit disklere (HDD) oranla çok daha güvenli ve bozulma riski düşük. Bu nedenle giderek kullanımı artan bu ürün grubunda seçenekleri artıran DataStar, SATA III (6GB/s) özellikli üç yeni modeli satışa sundu. ADATA SX900, SX910 ve SP900 model SSD’ler farklı kapasite seçenekleri ile getiriliyor.

Üç yeni SSD de NAND Flash bileşenlerini kullanıyor. NAND Flash tabanlı ürünlerin ADATA tarihinde bir kilometre taşı olduğunu belirten yetkililer, bu sayede SSD performansının bir hayli yükseldiğine dikkat çekiyorlar.

“Limitleri zorlayın” sloganıyla satışa sunulan ADATA SX900 SSD, ADATA’nın XPG (Xtreme Performance Gear) adını verdiği yüksek performanslı ürün grubunda yer alıyor. Daha fazla depolama kapasitesi sunan ürün, NAND Flash bileşenleri sayesinde istikrarlı ve yüksek bir performansı garanti ediyor. SandForce 2281 denetleyicisini kullanan ADATA SX900 SSD, piyasadaki yaygın SSD’lere oranla depolama kapasitesini yüzde 7 oranında artırıyor. Saniyede 550MB okuma, 530MB yazma hızına ulaşabilen ürün, 64-128-256 ve 512GB olmak üzere dört farklı kapasite seçeneği ile satışa sunuluyor.ADATA_SX910-128GB

ADATA’nın satışa sunulan diğer SSD modeli SX910 da XPG grubu ürünlerden. ADATA’nın beş yıl garanti verdiği SX910, SATA III 6GB/s uyumlu. Bu model de SandForce 2281 denetleyicisi kullanıyor. Okuma ve yazma hızı SX900’le aynı olan ürün, üç kapasite (128, 256 ve 512GB) seçeneği ile satışa sunuluyor.

DataStar’ın satışa sunduğu üçüncü model SSD ise, Premier Pro serisinden SP900. Bu model, notebook’ları upgrade etmek için uygun bir seçenek oluşturuyor. Okuma hızı saniyede 555MB, yazma hızı ise 530MB olan ürün, 64-128 ve 256GB kapasite seçenekleri ile sunuluyor.

Bu üç model ADATA SSD, güvenilir üreticilerin bellek yongalarını ve Windows TRIM komutlarını destekliyor. Hem masaüstü bilgisayarlara hem de taşınabilir bilgisayarlara kurulumu kolay olan ürünler, her iki sistem tipi için uygun aparat ve dönüştürme destekleri ile sunuluyor.

Bu üç yeni modelin eklenmesiyle DataStar’ın satışa sunduğu ADATA SSD model sayısı 5’e ulaştı.

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting