Adata SE800 External SSD: Minimal boyutlar ve yüksek performans

da3

Adata SE800 External SSD, zihninizdeki “taşınabilir disk” algısını değiştirebilir. Minimal boyutlardaki şık ve dayanıklı tasarımı, bunun yanında yüksek kapasite seçenekleri ve performanslı yapısıyla oynadığınız oyunlardan iş dosyalarınıza, video arşivinize kadar pek çok noktada sizin yeni yardımcınız olabilir.

Adata SE800 External SSD , minimal boyutlar ve yüksek performans sunuyor

Adata SE800 taşınabilir harici SSD, ilk bakışta ufak boyutları ve şık tasarımıyla dikkatleri üzerine topluyor. Neredeyse bir flash bellek boyutunda olan bu harici SSD, gerçekten çok hoş görünüyor. 12.2mm kalınlıktaki ürün, yalnızca 40 gram ağırlıkta ve bu da deyim yerindeyse “dünya kadar dosyayı” çakmak cebinizde bile rahatlıkla taşıyabileceğiniz anlamına geliyor. Zaten Adata yetkilileri de bu ürünü olabildiğince en rahat mobil kullanım için hazırladıklarını ifade ediyor.

Adata SE800 External SSD: Minimal boyutlar ve yüksek performans

Ürünün mavi ve siyah olmak üzere iki renk seçeneği bulunmakta. Bize test için mavi renk geldi ve kıvrımlı yapısı sayesinde ışığa göre değişkenlik gösteren renk tonları çok hoş. Metal yüzeye ek olarak hazırlanan sert plastik malzemeden tasarlanmış kapaklı yapısı sayesinde oldukça dayanıklı bir his uyandırıyor. Yüksek ısı ve düşük sıcaklık koşullarında dahi rahatlıkla çalışabilen ürün, aynı zamanda su ve toz gibi dış etkenlere ve düşmelere karşı da dayanıklı.

Ürünün yanında iki tane veri aktarım kablosu geliyor. Bunlardan bir tanesinde iki tarafı da USB Type-C, diğerinde de biri Type-C, diğeri standart USB girişi. Böylelikle ürünü yalnızca PC ve konsol gibi cihazlarınızla değil, aynı zamanda akıllı telefon ve akıllı tablet gibi cihazlarınızla da kullanabilirsiniz.

USB 3.2 Gen 2 arayüzü sayesinde cihaz, okuma/yazma hızı olarak 1000MB’a kadar ulaşabiliyor. Tabii her sistem ve dosya biçiminde bu hız geçerli değil. Örneğin, standart hard diskte yer alan 2.5GB boyuttaki bir videoyu yaklaşık 1 dakikada Adata SE800’e taşıyabiliyorsunuz. Adata SE800’den standart hard diskinize transfer ettiğinizde de bu işlem yaklaşık 20 saniye sürüyor. Adata’nın verdiği bazı verileri de paylaşalım sizlerle. Örneğin, bu cihazın dosya transfer hızı, standart bir hard diske kıyasla 12.5 kat daha yüksek. Tabii bu cihaza yüklediğiniz oyunların ve programların çalışma performansları da HDD’lere kıyasla daha iyi oluyor.

Adata SE800 External SSD: Minimal boyutlar ve yüksek performans

Kullandığımız modelin 512GB depolama kapasitesine sahip olduğunu ve bunun yanında bir de 1TB’lık modelin olduğunu belirtmeliyiz. Kompakt yapısı, yüksek performansı ve kullanışlılığı ile video oyunlarınızdan video dosyalarınıza, şirket dosyalarınızdan fotoğraf arşivlerinize kadar binlerce dosyayı performanslı bir şekilde depolayabiliyor ve istediğiniz an kullanabiliyorsunuz. Deyim yerindeyse taşınabilir bir arşiviniz oluyor, hem de ufak boyutlarda ve çok performanslı olarak.

Dört kameralı TCL PLEX incelemesi!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir