ADAC lastik testini Goodyear EfficientGrip Performance 2 kazandı

Goodyear EfficientGrip Performance 2

ADAC lastik testinin birinciliğini 15 rakip karşısında en yüksek toplam puana sahip olan Goodyear EfficientGrip Performance 2 kazandı. Goodyear EfficientGrip Performance 2 “Çok iyi” kilometre derecesiyle en yüksek kilometre ömrü puanına ulaştı.

A ve B sınıf araç segmentinin popüler lastik boyutu olan 15 inç yaz lastiği kategorisinde 16 farklı lastiğin katıldığı ADAC testinin birincisi Goodyear EfficientGrip Performance 2 oldu.

Alman otomobil kulübü ADAC, testi Avusturya şubesi ÖAMTC ve İsviçre şubesi TCS ile eş zamanlı olarak yayınladı. H hız endeksine sahip 185/65R15 lastik ebatının incelendiği testte, kuru ve ıslak zemin performansı, ses seviyesi, yakıt tüketimi ve kilometre ömrü gibi pek çok kriter ölçüldü.

Goodyear EfficientGrip Performance 2

Test raporunda ise ADAC tarafından “sık otomobil kullanan sürücüler” için test edilen 16 lastikte en yüksek kilometre ömrü sergileyen Goodyear EfficientGrip Performance2 tavsiye edildi. Tüm kategorilerde güçlü sonuçlar elde eden Goodyear EfficientGrip Performance2, tüm test kriterleri göz önünde bulundurulduğunda en yüksek toplam puana ulaştı.

Kilometre ömrü ve dayanıklılık özellikleriyle öne çıkan Goodyear EfficientGrip Performance 2, önceki nesline oranla %50, teste katılan en yakın rakibine göre ise %20 daha uzun kilometre ömrüne ulaştı.

Goodyear EfficientGrip Performance 2

Böylece etkileyici kilometre ömrü performansı ADAC’ın en son yaz lastiği testinde de doğrulanan Goodyear EfficientGrip Performance2, dayanıklılık kategorisinde kazandığı “çok iyi” derecesinin yanı sıra, diğer test kriterlerinde de güçlü sonuçlar elde etti. ADAC 2021 yılında da yoğun bir test süreci sonunda Goodyear EfficientGrip Performance 2’yi birinci sıraya yerleştirirken, Goodyear bu testte bazı rakiplerinin iki katından fazla kilometre ömrü performansı sergiledi.

ADAC’ın 2022 testinde, Audi A1, Citroën C3, Fiat Panda, Renault Clio and Zoe ve Volkswagen Polo gibi çok sayıda küçük otomobilde yaygın bir biçimde kullanılan 185/65R15 lastik boyutunun performansı ölçüldü.

TikTok fenomeni yok artık dedirtti! Evsiz adamla evlendi!