Ana SayfaDonanım7 Watt Üzeri Ampuller Yasaklanıyor!

7 Watt Üzeri Ampuller Yasaklanıyor!

Piyasadan kaldırılan klasik ampuller içinartık son adıma gelindi.. C sınıfından daha kötü bir enerji verimliliğine sahipbütün 7 watt üstündeki ampuller mağaza raflarında yasaklanacak. 2009 yılındanitibaren yasaklanmaya başlanan 100 Watt ve 75 Watt ampullerden sonra geçtiğimizyıl da 60 Watt ampul satışı yasaklanmıştı. 

Toshiba Yeni Aydınlatma Sistemleri, diğer LED lamba modellerinin yanı sıra, retrofit modelleri ile klasik ampullerde kullanılan E27 duya uygun LED alternatifleri sunuyor. 60 Watt’lık diğer alternatifleri arasındaki en parlak ışığa sahip olan yeni Toshiba E-Core Wide Light Distribution, hem lümen değeri hem de 240 derecelik geniş ışın açısı ile dikkatleri çekiyor. LED lambalar, A sınıfı yüksek enerji verimliliği ilegeleceğe yönelik ürünler olarak ön plana çıkıyorlar. LED lambalar, daha uzun kullanım ömrü ve daha yüksek enerji verimlilikleri sayesinde uzun vadede ekonomik birer çözüm olarak her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih ediliyorlar. Toshiba_10W_A60Popüler lamba tipinin yeni versiyonu, bütçedostu olan LED lamba, lümen değeri ve ışın açısı yönlerinden şık tasarımlı yenilikçi bir yapıya sahip. Sadece 10 Watt ile 806 lümen ışık çıkışı elde edebilen E-Core Wide Distribution, 240 derecelik ışınım açısı sayesinde geniş alanlar için bile ideal ışık kaynağı olmayı başarıyor. Retrofit lamba, 2700Kelvin sıcak beyaz (LDAC1027WE7EU modeli) ile 4000 K doğal beyaz (LDAC1040WE7EUmodeli) renk seçeneklerine sahip. 1000-1500 saat kullanım ömrüne sahip olanklasik ampullerin aksine, her iki model de 20.000 saate kadar kullanılabiliyor.

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting