Ana SayfaAkıllı Telefon6.1 inçlik iPhone 2018 tek kamera ile gelecek

6.1 inçlik iPhone 2018 tek kamera ile gelecek

Apple’ın bu yıl satışa sunacağı modellerden biri olan 6.1 inçlik LCD ekrana sahip iPhone 2018 modelinde tek bir ana kamera bulunacağı kesinleşti. İşte konu hakkındaki detaylar.

Geçtiğimiz yıl Kasım ayında satışa sunduğu iPhone X ile tasarım çizgisini değiştiren Apple, klasik iPhone tasarımına tam anlamıyla veda etmeye hazırlanıyor. Hatırlanacağı üzere Apple geçtiğimiz yıl iPhone X’in yanı sıra iPhone 8 ve 8 Plus modellerini de satışa sunmuştu. iPhone X’in aksine 8 ve 8 Plus modellerin klasik Apple tasarımı tercih edilmişti.

2018’de çıkacak olan 3 iPhone modelinde ise klasikleşen tasarım çizgisi tamamen terk edilmiş olacak. Apple iPhone X’in devamı niteliğindeki 2 modelde OLED ekran kullanmaya devam edecek. 6.1 inçlik uygun fiyatlı iPhone 2018 modelinde ise LCD ekran tercih edilecek. Fakat modeller arasındaki tek fark, OLED – LCD kıyasından ibaret olmayacak. Keza artık LCD ekranlı iPhone modelinin tek kamera ile gelmesi kesinleşti diyebiliriz.

Ucuz iPhone 2018 modeli tek kamera ile geliyor

Son dönemde pek çok üretici amiral gemisi kategorisindeki cihazlarında çift ana kamera kurulumunu tercih ediyorlar. Apple da şimdiye kadar plus segmentindeki modellerinde çift kamera kurulumunu tercih ediyordu. Hatta geçtiğimiz yıl 8 Plus’ın haricinde iPhone X’te de çift ana kameraya yer verildi.

Bu durum muhtemelen 2018’de de aynı şekilde devam edecek. Yani iPhone X 2018 ve Plus varyantında çift kamera kurulumu bulunacak. Fakat uygun fiyatlı LCD ekranlı iPhone 2018 modelinde tek bir kameranın olacağı kesinleşti. Konu ile ilgili sızdırılan son görsele aşağıdan göz atabilirsiniz.

Yeni OnePlus 6 güncellemesi pilin çabuk bitmesine neden oluyor!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU