Ana Sayfa Cep Telefonu 5G'yi şekillendirecek MOTO projesi; İstanbul'da masaya yatırılıyor

5G’yi şekillendirecek MOTO projesi; İstanbul’da masaya yatırılıyor

Dünyada mobil iletişim sektörünün yol haritasını belirleyen Dünya GSM Birliği (GSMA) Yönetim Kurulu’nda yer alan Avea;Avrupa Birliği Araştırma Fonu desteğiyle 5G’nin geleceğini şekillendirmek üzere kurulan MOTO Projesi’nde, Avrupa’dan ve Türkiye’den yer alan tek mobil operatör oldu.

Fransa, İtalya, İngiltere ve İspanya’dan farklı kurumların da yer aldığı konsorsiyum, MOTO (Mobile Opportunistic Traffic Offloading) adı verilen proje kapsamında 11-12 Temmuz tarihleri arasında Avea’nın ev sahipliğinde Türkiye’de bir arayaya gelerek, 5G kapsamında gelecek vizyonlarını masaya yatıracak.5G

Konsorsiyumun kuruluş amaç ve iş hedeflerinin yanı sıra MOTO Projesi’nin detayları ile Avea’nın bu konuda çalışmalarını paylaşmak üzere Avea Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Şahin ev sahipliğinde; Proje Yöneticisi (Fransız Thales Com.) Conan Vania’nın katılımıyla gerçekleştirecek.

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting