5G’li telefon satışları 2023’te artacak

Endüstri 4.0

Türkiye’nin 2023 ile birlikte 5G’ye geçeceği varsayılıyor. Henüz bu konuda resmi bir açıklama olmasa da genel beklenti Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında 5G teknolojisine adım atması yönünde. Peki bu gerçekleşecek mi? İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

5G’li telefon satışları 2023’te artacak. 2020 yılının hemen başında Çin’de patlak veren yeni tip koronavirüs salgını yüzünden pek ülke ekonomik krizin eşiğine geldi. Özellikle Avrupa’nın önde gelen ülkelerinde uzun süreli sokağa çıkma yasakları ilan edilerek ekonominin çarkları durma noktasına getirildi.

Redmi K50i MediaTek Dimensity 8100 işlemci ile geliyor!

Bunun yanında sinemalar, restoranlar, kafeler, eğlence mekanları, eğitim kurumları kapatılınca, pek çok kişinin gelir kaynağı kesilmiş oldu.

Bazı ülkeler bu dönem içerisinde vatandaşlarına maddi gelir sağlasa da pek çok ülkede insanlar mağdur oldu.

Vivo Y77e 5G

Ekonomik sıkıntı baş gösterince insanlar lüks olarak nitelendirebileceğimiz bazı davranışlarını bırakmak zorunda kaldılar. Buna her yıl yeni bir akıllı telefon almayı da dahil edebiliriz.

5G’li telefon satışları 2023’te artacak

Hal böyle olunca akıllı telefon pazarında da önemli bir daralma yaşandı. Fakat sızdırılan son raporlara göre 2023 yılında akıllı telefon satışları tekrardan şahlanacak. Bazı analistler bu yıl sonuna kadar akıllı telefon satışlarının en az yüzde 11.4 oranında artmasını bekliyor.

Vivo V25 5G

Aynı şekilde 2024 yılında da bu artış hızlanarak devam edecek. 2024 yılındaki artışın temel nedeni ise ülkelerin yavaş yavaş 5G teknolojisini kullanmaya başlamaları olacak. Malum hali hazırda satışta olan modellerin pek çoğunda 5G özelliği yok. Bu özellik kullanıma girdiğinde muhtemelen pek çok kişi telefonunu değiştirme kararı alacaktır.

Nintendo Switch fiyatı düşmeye başladı! Yeni konsol mu geliyor?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir