Ana SayfaGenel2K Games siber saldırı iddialarını doğruladı

2K Games siber saldırı iddialarını doğruladı

Video oyunu yayıncısı 2K, saldırıya uğradığını onayladıktan sonra halkı destek hesabından herhangi bir e-posta açmaması konusunda uyarıyor.

2K Games siber saldırı iddialarını doğruladı. Resmi 2K Support Twitter hesabı Salı günü yaptığı açıklamada, “Bugün erken saatlerde, yetkisiz bir üçüncü tarafın, 2K’nın müşterilerimize destek sağlamak için kullandığı yardım masası platformuna satıcılarımızdan birinin kimlik bilgilerine yasa dışı bir şekilde eriştiğini öğrendik.”

nba 2k22

Güvenlik ihlali haberi, Bleeping Computer’ın 2K müşterilerine gönderilen kimlik avı e-postalarının ekran görüntülerini paylaşmasının ardından dün yayınlandı. E-postalar, istenmeyen destek biletleri şeklini aldı. Mesajı açanlara daha sonra ikinci bir e-posta gönderildi ve onlardan “yeni 2K oyun başlatıcısını” indirmelerini istedi. 107 MB’lık yürütülebilir dosyayı VirusTotal ve Any.Run aracılığıyla yerleştiren Bleeping Computer, hedefinin tarayıcılarında depolamış olabileceği parolaları çalmak için tasarlanmış kötü amaçlı yazılım içerdiğini buldu.

nba 2k19

2K Games siber saldırı iddialarını doğruladı

E-postalardaki bir bağlantıya tıklamış olabilecek herkes için 2K, tarayıcınızda saklanan tüm şifreleri hemen değiştirmenizi, mümkün olduğunda iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmenizi, virüsten koruma yazılımı yüklemenizi ve e-posta hesaplarınızdaki yönlendirme ayarlarının kontrol edilip edilmediğini kontrol etmenizi öneriyor.

NBA 2K21 inceleme 3

2K, Rockstar Games ile aynı ana şirketi paylaşıyor. Hafta sonu boyunca stüdyo, Grand Theft Auto VI’nın erken oynanış görüntülerinin çevrimiçi olarak geniş çapta paylaşıldığını gören eşi görülmemiş bir güvenlik ihlali yaşadı. İki olayın bağlantılı olduğunu gösteren bir kanıt olmasa da Rockstar Games korsanı, son Uber güvenlik ihlalinden de sorumlu olduklarını iddia etti. Pazartesi günü şirket, olayı araştırmak için FBI ile birlikte çalıştığını söyledi.

Yeni iPad modelleri ortaya çıktı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting