Ana SayfaHaber250.000 Twitter Kullanıcısının Hesabı Hack’lendi

250.000 Twitter Kullanıcısının Hesabı Hack’lendi

Twitter güvenlik direktörünün yaptığı açıklamaya göre geçtiğimiz hafta içerisinde Pazartesiden Cumaya kadar 250.000 Twitter kullanıcısının hesap bilgileri çalındı.

Twitter geçtiğimiz Cuma gününden bu yana yaklaşık 250.000 kullanıcının hesap şifresini sıfırlamış durumda. Şifresi sıfırlanan hesaplara e-posta yolu ile haber veren firma bu konuda yapılan saldırının çeşidi veya türünden ise bahsetmiyor. Firmanın güvenlik direktörünün yaptığı açıklamaya göre Hacker’lar 250.000 hesabın kullanıcı adı ve şifresini ele geçirmiş. Bu sebepten Twitter’da Hacker’ların hesapları kendi amaçları uğruna kullanmadan önce şifleri sıfırlayarak kötü amaçlı kullanımın önün e geçmek istemiş. twitterYapılan dedikodulara göre Hacker’lar tarayıcılar üzerindeki bir Java açığında yararlanarak 250.000 Twitter hesabının bilgisini ele geçirmiş. Yapılan saldırıda sadece Twittre’ın hedef olmadığı yönünde de bilgiler var. Amerika genelinde olan bu Hacker saldırısı The New York Times ve Wall Street Journal gibi büyük haber sitelerini de etkilemiş. Şimdilik konu hakkında güvenlik birimlerinden de bir açıklama yapılmış değil. Bilinen bir şey var ki 250.000 hesap Amerika’lı kullanıcılara ait. Türk kullanıcılar ise bu Hacker saldırısında etkilenmiş değiller. Bakalım bu işin altında kimlerin parmağı var.

- Reklam -
Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting