200 MP kameraya sahip cihaz sayısı artıyor!

9 kat yakınlaştırma

Akıllı telefon sektöründeki önemli isimler, 200 MP’lik kameraları orta segmente getirmek için kolları sıvadı. Apple henüz 48MP’de diretse de Android tarafındaki 200 MP’lik cihaz sayısı artıyor. İşte tüm detaylar.

200 MP kameraya sahip cihaz sayısı artıyor! Son yıllarda akıllı telefonların kamera çözünürlükleri ciddi oranda artmış durumda. Özellikle Android tarafında en ucuz telefonda da dahi 16MP’lik kameralara yer veriliyor olması bizler için şaşırtıcı değil.

iPhone fiyatlarında artış

Elbette kamera tarafında çözünürlük tek başına pek bir anlam ifade etmiyor. Sonuçta bugün baktığımızda kamerasıyla odak noktası haline gelen yeni iPhone modellerinde 3 adet 48MP’lik kamera döngüsü kullanılıyor.

Xiaomi 12 serisi, "çığır açan kamera" ile geliyor

200 MP kameraya sahip cihaz sayısı artıyor!

Hali hazırda orta segmentte yer alan model yelpazesinde 50 MP’lik kameralar görmeye alıştık. Hatta yakın zamanda 100 MP çözünürlüğe sahip kameralı modeller de geldi. Lakin bu iş burada bitmiyor. Çünkü yakında tam 200 MP’lik kamera çözünürlüğe sahip modeller raflardaki yerini alacak.

Xiaomi UWB ve ekran altı kameralı amiral gemisi üzerinde çalışıyor

Bilindiği üzere hali hazırda Samsung önemli bir çalışma yürütüyor. Bu kapsamda 200 MP’lik kameraya sahip ilk telefonun da önümüzdeki aylarda raflardaki yerini alması bekleniyor.

Muhtemelen Samsung’un ardından diğer üreticiler de kamera tarafında benzer adımlar atacaklardır. Büyük ihtimalle önümüzdeki yıl orta segmentin üst basamağında yer alan bazı modellerde 200 MP’lik kamera kurulumlarını görmeye başlayabiliriz.

Tabi ki şunu unutmamamız gerekiyor. Kamera çözünürlüğü tek başına çok bir şey ifade etmiyor.

Xiaomi’nin otomobili ciddi anlamda rakipsiz olacak


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir