Ana SayfaGenel2 Milyon Facebook Hesabı Tehlikede!

2 Milyon Facebook Hesabı Tehlikede!

Son zamanlarda yaşanan büyük şirketlerin kullanıcı hesaplarına yönelik saldırılardan Facebook’ta nasibi aldı!

content_767_menu.jpg

Sık sık Facebook hesapları hakkında dedikodular sanal âlemi meşgul ediyordu. 2 milyon Facebook kullanıcısının hesaplarının Hollanda kaynaklı bir site tarafından ele geçirildiği ve bu hesapların şifreleriyle birlikte yayınlandığı haberi geldi.

Facebook kullanıcılarının mesajlarının yayınlandığı bu saldırı sonucu Facebook’ta kırmızı alarm verildi. BBC kanalının haberine göre, kullanıcıların bilgisayarlarına sızdırılan zararlı yazılımlar ile 2 milyonu aşkın kullanıcının şifre bilgileri ele geçirilmiş durumda.  “İnsanların yüzde 30 ila 40’ı Facebook’ta kullandığı şifreyi başka hesaplarında da kullanıyor. Bu büyük bir tehlike” şeklinde açıklamada bulunan güvenlik uzmanı Graham Cluley, durumun ciddiyetine dikkat çekti. Zira ele geçirilen şifrelerin dünya çapında hangi kullanıcılara ait olduğu henüz bilinmiyor.

Çalınan bilgilerin kimlere ait olduğu bilgisi bulunmadığı için, her kullanıcının şifresini değiştirerek önlem alması şart. Bu durumu fark eden Trustwave isimdeki güvenlik şirketi, zararlı yazılım olan botnet aracılığıyla kullanıcıların bilgisi dışında bilgisayarlara sızdığı ve bu durumun oluşmasına yol açtığı konusunda bir açıklamada bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting