Ana SayfaGundem375 Milyon Kişi Facebook'ta Ne Yapıyor?

375 Milyon Kişi Facebook’ta Ne Yapıyor?

Bundan tam 10 yıl önce hayatımıza giren sadece bir sosyal medya aracı olarak kullanılacağı düşünülen Facebook bugün bir çok alana el atmış durumda. Facebook’un yaptığı açıklamaya göre 375 milyon kişi Facebook’ta en az bir oyun oynuyor.

Sosyal medya platformu olan Facebook‘ta gün geçtikçe oyun oynayanların sayısı daha da artıyor. Facebook‘un yapmış olduğu bu araştırma sonucunda da Facebook‘ta ki oyunların son derece popülerleştiği ortaya çıkıyor.Hatta çoğu insanın da Facebook‘a sadece oyun oynamak için girdiğini var sayarsak,oldukça yaygınlaşan bu oyunlar insanları esir alıyor. Araştırmanın devamında da Facebook‘tan ya da mobil uygulamalarından 735 milyon kişi oyun daveti yolluyor.

facebook

Facebook‘un bir diğer ele aldığı konu ise oyunların hangi platformlar üzerinden oynandığı oluyor. Farklı platformlar üzerinden oyunları oynama alışkanlıklarını önemseyen firma bu konu üzerinde de araştırma yapıyor. Geçtiğimi sene Eylül ayında Facebook tarafından yapılmış olan araştırmanın sonucunda Facebook oyunlarının birden fazla platform üzerinde oynandığı ve bu şekilde oynandığında kullanıcıların oyunlara daha fazla zaman ayırdığı sonucuna varılıyor.

 Facebook Android Uygulamasına Özel Yenilik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting