Facebook şifre kırma (2018)

facebook şifre kırma 2018

#İŞBİRLİĞİ

2018 sosyal medya devi Facebook için pek de iyi başlamadı. Zira kısa süre önce yaşanan kişisel verilerin sızdırılması skandalı, pek de yenilir yutulur cinsten değildi. Zuckerberg de bu konu ile ilgili bir dizi açıklamalarda bulundu. Keza kişisel bilgilerin sızdırılması yüzünden bazı kullanıcılar hesaplarının çalındığını iddia etti. Aslında bu durum çok da sürpriz sayılmaz. Keza son araştırma raporlarına göre her gün yüzbinlerce kişinin Facebook hesabı illegal yollarla ele geçiriliyor. Eğer siz de böyle bir durumdan mustaripseniz, bugün sizlerle Facebook şifre kırma yöntemleri üzerine ufak bir beyin fırtınası yapacağız.

Elbette konunun temel dinamiklerine geçmeden önce belirtmemiz gereken bazı hususlar mevcut. Sonuçta Facebook şifre kırma işlemi illegal bir işlem. Eğer ki daha önce çalınan hesabınızı geri almak adına bazı işlemleri gerçekleştirecekseniz sorun yok. Fakat amacınız başka birisine ait olan bir Facebook hesabını ele geçirmekse bu pek de etik olmayacaktır. Peki Facebook hesap çalma yöntemlerinden nasıl korunabiliriz. Önce bu konuya değinelim.

Facebook hesap çalma yöntemlerine dikkat!

Az önce de belirttiğimiz üzere. Her gün dünya genelinde yüzbinlerce kişi Facebook hesap çalma yöntemleriyle hesabını kaybediyor. Sonrasında çalınan bu hesaplar belli ücretler karşılığında sahiplerine geri iade ediliyor. Peki böyle bir duruma düşmemek için ne yapmamız gerekli.

Aslında yapılacak olan şey gayet basit. Hali hazırda Facebook hesabımızı güvenlik altına almamız için pek çok kriter getirmiş durumda. Fakat öncelikli olarak yapılması gereken şey, farklı kombinasyonlardan oluşan bir şifre oluşturmak. Şifrenin uzunluğundan ziyade, büyük küçük harf, rakam ve noktalama işaretlerini içeriyor olması büyük önem arz ediyor.

Şifre işleminden sonra elbette Facebook’un önerdiği diğer korunma yöntemlerini de uygulamak gerekiyor. Örneğin farklı cihazlardan giriş yapıldığında SMS ile erişim izni ayarını kullanabilirsiniz. Bu hesabınızın korunması için önemli bir adım.

Facebook şifre kırma yöntemleri neler?

Peki hesabımızı korumayı öğrendiğimize göre, şimdi de Facebook şifre kırma yöntemleri hakkında biraz bilgi verelim. Keza bu yöntemler bazen çok etkili olabiliyor. Fakat şunu da belirtmemiz lazım. Herhangi bir Instagram şifresini kırmak Facebook şifresini kırmaktan çok daha basit olacaktı. Çünkü Facebook’ta çok daha üst düzey güvenlik önlemleri mevcut.

Peki tüm bu engelleri geçip Facebook hesabı çalma mümkün mü? Aslına bakılırsa bu hiç de kolay bir işlem değil. Az önce de belirttiğimiz gibi eğer hesap sahibi SMS ile korumayı etkinleştirdiyse, bu hesabın çalınmasının hayli zor olduğunu söyleyebiliriz.

Açık konuşmak gerekirse Facebook şifre kırma yöntemleri arasında en akla yatkın olanı şifre kırıcı uygulamalar. Fakat şifreyi bulsanız bile hesapta farklı koruma yöntemleri de mevcut olabilir. Dolayısıyla o kadar uğraşmanıza rağmen hesabı ele geçirmeyebilirsiniz.

Sonuç olarak toparlamak gerekirse, Facebook şifre kırma 2018 için pek bir alternatif bulunmuyor. Size tavsiyemiz internet üzerinde bu başlıkla açılmış olan videolara da pek itibar etmemeniz. Keza bu uygulamalar önerdikleri programlarla PC ya da telefonunuza trojen sokmayı hedeflemekte. Bu yüzden dikkatli olmanızı öneririz.


Yorumlar kapatıldı.