Ana SayfaGenel2. el otomobil fiyatları yine arttı!

2. el otomobil fiyatları yine arttı!

Doların 14 TL’yi geçip 15 TL’ye yelken açmasıyla birlikte ikinci el otomobil fiyatlarındaki düşüş beklentisi başka baharlara kaldı. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Düşecek diye beklerken 2. el otomobil fiyatları yine arttı! Rusya Ukrayna arasında patlak veren savaşın ardından dolarda hızlı bir yükseliş başlamıştı. Bu yükselişle birlikte dolar kuru 14,8 TL seviyelerine kadar çıktı. Bununla birlikte Euro da önemli oranda değer kazandı.

Döviz kurlarındaki bu artış doğal olarak otomobil piyasasını derinden etkiledi. Ülkemizdeki otomobil fiyatları direkt olarak döviz kurlarına bağlı olduğu için fiyatlar döviz kurlarından olumsuz etkilendi.

Peki ikinci elde fiyatlar nasıl değişti. Hemen bu konu hakkında da sizlere ufak ipuçları verelim.

İkinci el otomobil fiyatlarında düşüş yaşanmayacak

Düşecek diye beklerken 2. el otomobil fiyatları yine arttı!

Hali hazırda Türkiye’de ikinci el otomobil almak için bile 100 bin TL’yi gözden çıkarmanız gerekiyor. En azından sorunsuz bir otomobil almak istiyorsanız. Zaten bu tutarın altına aldığınız otomobiller de yaptığınız masraflarla bir şekilde 100 bin TL civarına ulaşıyor.

Son zamların etkisiyle 60 – 70 bin bandındaki otomobiller bir anda 80 – 90 bin TL bandına yükseldi. Yani hemen hemen tüm otomobillere yüzde 10 ile yüzde 15 arasında bir zam geldi.

Hali hazırda beğenip binmeyeceğiniz bir Şahin için 30 bin TL ve üzeri fiyatlar talep ediliyor. Zaten bu paraların altına da otomobil bulmak çok mümkün değil diyebiliriz.

Samsung güncelleme sürprizi yapacak: Tam 100 milyon cihaz işte detaylar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting