14 Eylül’de Apple Glass tanıtılacak mı?

apple glass concept 1

Yaklaşan Apple etkinliğinde güzel bir sürpriz gelecek mi? Apple uzun süredir üzerinde çalıştığı akıllı gözlüğünü bu etkinlikte mi tanıtacak? İşte konunun detayları.

14 Eylül’de Apple Glass tanıtılacak mı? Teknoloji sektöründeki öncü isimlerden biri olan Apple uzun süredir akıllı gözlükler üzerinde çalışıyor. Keza şirketin CEO’su Tim Cook da zamanında Apple Glass’ın varlığını doğrulayan açıklamalarda bulunmuştu. Peki Apple ilk akıllı gözlüğünü ne zaman tanıtacak?

Şimdiye kadar bu konu hakkında çok fazla bilgi sızdırılmadı. Fakat yine de 14 Eylül’de gerçekleşecek olan etkinlikte ilk Apple Glass’ın tanıtılacağına dair bazı umutlar var. Yine de Apple’ın akıllı gözlük konusunda biraz mesafeli davrandığını biliyoruz.

Cupertino merkezli teknoloji devi önümüzdeki günlerde iPhone 13 modellerini tanıtacak. iPhone 13 modeller ile birlikte yeni Apple Watch, yeni AirPods ve küçük bir ihtimal de olsa ilk Apple Glass’ın tanıtılması bekleniyor.

apple glass 2

14 Eylül’de Apple Glass tanıtılacak mı?

Eğer Apple bu etkinlikte de akıllı gözlüğünü tanıtmazsa muhtemelen ilk akıllı gözlük Facebook’tan gelecektir. Malum Facebook şu aralar Ray&Ban ortaklığı ile ilk akıllı gözlüğünü geliştiriyor. Hatta geçtiğimiz gün bu gözlüğün görselleri de sızdırılmıştı.

Apple’ın akıllı gözlük konusunda aceleci davranmamasının temel nedeni ise gözlükte yer alacak olan kamera düzeni. Malum kişisel veriler ve gizlilik gibi unsurlar, gözlüğün kullanımının önüne hukuki engeller çıkarabilir. Apple muhtemelen bunlardan çekindiği için gözlük tarafında çok aceleci davranmıyor.

Marvel’s Spider-Man 2 duyuruldu! İşte çıkış tarihi


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir