10 Sene sonra Otomobiller uçuyor

uçan kızı

Pskov Devlet Üniversitesi PGU; Uçan Araba yapmak için proje hazırlıyor.

Proje diğer Uçak Arabaların projesinden çok daha farklı olacak. Araba iki kişilik olarak tasarlandı. 4 metre uzunluğu ve 2 metre genişliğindeki Uçak Arabanın ağırlığı yaklaşık bir ton olacak ve 5 vitesli 2 litre hacimli benzin motor kullanılacak.

Uçmak için yatay yerleştirilmiş vida çarklardan araç destek olacak. Ön sağ ve sol tarafta iki küçük pervane ve arka tarafta ters yönde dönen iki büyük eş eksenli pervaneler yer alacak.

Elektrik motoru elektriği içten yanmalı motoru harekete geçiren jeneratörden alacak ağdan şarj yapılmayacak. Motorların durması halinde yüksek kapasiteli bataryalar acil iniş yapmaya yardımcı olacak.

Maksimum uçuş yüksekliği 3 kilometre, çalışma yüksekliği 2 kilometre olacak. Ortalama 200 kilometre hıza sahip uçak arabanın hızı 500 kilometreye kadar çıkabilecek.

uçan otomobil

İzvestiya gazetesinde yer alan habere göre Uçan Arabanın kanatları diğer kanatlardan farklı olacak arabanın kasasının dışına taşmayacak şekilde 4 adet pervaneden oluşacak.

Henüz örneğini oluşturamadıkları; ancak bu arabanın kötü yollar ve Rusya’nın geniş topraklara sahip olmasıyla ilgili sorunları çözeceği belirtildi.

Uçuş Uzmanları; “Otokopter” aracın gelişmiş motorlar ortaya çıktığında yani 10 sene sonra ancak gökyüzünde uçabileceğini tahmin ediyor.

Şirket verileri bulutta da güvende