ZTE Blade serisine yeni üyeler eklendi!

zte blade

Çinli akıllı telefon üreticisi ZTE, Blade model ailesini yeniledi. Blade serisine üç yeni model ekleyen ZTE, telefonların fiyatı ve teknik özellikleriyle dikkat çekiyor. ZTE Blade X9, X5 ve X3’ün detayları haberimizde.

zte-blade-x1

ZTE, ülkemizde resmi olarak satışta olmayan bir marka olsa da aslında oldukça yakından gördüğümüz bir firma. Ülkemizdeki GSM operatörlerinin piyasaya sunduğu modeller aslında ZTE tarafından üretiliyor. Hatta 2015 yılı içerisinde Turkcell ve Vodafone tarafından piyasaya sürülmüş modeller ZTE Blade serisinden modeller. Dolayısıyla yeni Blade modelleri Türkiye’ye dolaylı yollardan gelebilir. Ayrıca IFA 2015’te ZTE’nin Türkiye’ye göz kırptığını hatırlatalım. Firmanın planları arasında Türkiye’de akıllı telefon pazarına girmek var. Şimdi yeni ZTE modellerine bakalım.

İlk olarak ZTE Blade X9’dan başlayalım. Telefonda Snapdragon 615 yongası kullanılıyor. Bu yonga 8 çekirdekli bir işlemciye sahip. Ekran tarafında 5.5 inç Full HD bir ekran kullanılmış. Ekranın IPS olduğunu belirtelim. 2 GB RAM ve 16 GB depolama alanına sahip olan ZTE Blade X9’un arkasında 13 MP, ön tarafında ise 5 MP çözünürlüğe sahip kamera kullanılmış. 3000 mAh kapasiteli pilden beslenecek olan modelde parmak izi okuma sensörü de bulunuyor. Fiyatı 277 Dolar.

zte-blade-x5

İkinci modelimiz ZTE Blade X5. Blade X5, MediaTek MT6735 yongasından güç alıyor. Dört çekirdekli bir işlemciye sahip olan bu yonga orta segmentteki bir telefon için yeterli görülebilir. 5 inç büyüklüğündeki ekranında 720p çözünürlük sunan Blade X5 modelinin önünde ve arkasındaki kameralar 8 MP çözünürlüğe sahip. Telefonda 2400 mAh kapasiteli bir pil kullanılıyor. Fiyatı 169 Dolar.

zte-blade-x3

Son olarak ZTE Blade X3’ten bahsedeceğiz. Bu model giriş seviyesinde uygun fiyatlı bir akıllı telefon olma iddiasını taşıyor. Blade X3 modelinin ekranı da 5 inç ve 720 çözünürlük sunuyor. Yine Blade X5’te olduğu gibi MediaTek MT6735 yongası dört çekirdeği ile karşımızda. Telefonda 1 GB RAM ve 8 GB depolama alanı bulunuyor. Kameralar 8MP ve 2 MP şeklinde. ZTE Blade X3’ün en dikkat çeken tarafı 4000 mAh kapasiteli bataryası. Fiyatı 138 Dolar.

Samsung Galaxy J3 resmiyet kazandı!