ZTE Blade A7 sudan ucuz fiyatıyla dikkat çekiyor

zte blade a7

Son dönemde fiyatı 100 doların altında olan akıllı telefon sayısı hayli arttı. Nitekim ZTE Blade A7 de bu alanda önemli bir alternatif olarak ön plana çıkıyor.

Agresif fiyat politikaları sayesinde global pazarda önemli bir paya erişen Çinli üreticiler, fiyat konusunda kullanıcıları memnun etmeye devam ediyor. Son dönemde fiyatı 100 doların altında olan model sayısı hayli artmış durumda. Üstelik bu modeller arasında çentikli modern tasarım çizgisine sahip cihazlar da mevcut. Nitekim bu cihazlardan birisi de ZTE Blade A7.

ZTE’den 90 dolarlık telefon!

Çin’de 599 yen ( 90 dolar ya da 80 euro) gibi hayli uygun bir etiketle satışa sunulacak olan A7 gücünü Helio P60 yonga setinden alıyor. Sistemini 2GB RAM ile destekleyen modelin dahili depolama alanı ise 32GB. Elbette biraz daha yüksek bir ücret ödemeyi göz alan kullanıcılar için 3GB RAM ve 64GB dahili depolama alanına sahip farklı bir versiyonun bulunduğunu da hatırlatalım.

6.1 inçlik çentikli LCD ekranla gelen ZTE Blade A7’de 16 MP ana kameraya 5 MP’lik ön kamera eşlik ediyor. Telefonda parmak izi okuyucusu yer almazken, biyometrik doğrulamada ön kamera iş görüyor.

Kutudan ilk çıktığında MiFavor 9.0 destekli Android 9 ile çalışacak olan telefon 17 Mayıs itibariyle raflardaki yerini almış olacak. Telefonun Çin dışındaki pazarlarda satışa sunulup sunulmayacağı ise henüz netleşmiş değil.

Huawei P30 Lite Türkiye’de satışa sunulacak