Zero Day Initiative 1000’in Üzerinde Uyarı Yayınladı

Bu zararlı yazılım Rusya saldırı yöntemleri Zero Day Initiative

Zero Day Initiative, birçok kullanıcıyı olumsuz etkileyebilecek çeşitli yeni sıfırıncı gün güvenlik açıkları duyurmaya devam ediyor

 Trend Micro, Zero Day Initiative programı kapsamında 2023 yılında birbirinden farklı 1000’in üzerinde güvenlik açığını ele alan uyarı yayınlandığını açıkladı. Bu güvenlik açıklarının bir saldırı aracına dönüştürülmesi durumunda gerçek dünyada etkileri, önleme maliyetinin 10 katından fazla zaman ve mali kayıp anlamına geleceği belirtiliyor.

Marka, güvenlik açıklarının ve yamaların kamuya açıklanmasını ve belgelendirilmesini yavaşlatma ya da azaltma uygulaması olan sessiz yama uygulamasına son verilmesi çağrısında bulunuyor. Siber suçlarla mücadelede önemli bir engel olan bu uygulamaya büyük üreticiler ve bulut sağlayıcıları arasında çok sık rastlanıyor.

Yeni Hyundai KONA

Kripto para dolandırıcılığı Zero Day Initiative

Bulut hizmetlerinde şeffaflığın veya sürüm numaralarının olmaması risk değerlendirmesini engelliyor ve daha geniş bir güvenlik topluluğunu genel ekosistem güvenliğini artırmaya yönelik değerli bilgilerden mahrum bırakıyor.

Geçtiğimiz yıl, eksik ya da hatalı yamaların sayısının arttığı ve üreticilerin yamalarla ilgili yetkili bilgileri sade bir dille sunma konusunda giderek daha isteksiz davrandıkları konusunda uyarıda bulunuldu. O zamandan bu yana bu durum daha da kötüleşti ve bazı şirketler yamalara gereken önemi vermeyerek müşterilerini ve sektörlerini gereksiz ve artan risklere maruz bıraktı.

Bulut tabanlı hizmetleri güçlendirmek ve kullanıcıları potansiyel risklerden korumak için yamalara öncelik vermek, güvenlik açıklarını ele almak ve araştırmacılar, siber güvenlik tedarikçileri ve bulut hizmet sağlayıcıları arasında iş birliğini teşvik etmek için acil eyleme geçilmesi gerekiyor.

Güvenlik açıklarına yönelik yamaların şeffaf bir şekilde yapılmasını teşvik ediyor ve Zero Day Initiative programı aracılığıyla sektör genelinde güvenlikle ilgili genel durumu iyileştirmeyi amaçlıyor.

Akıllı telefon pazarı küçülürken iPhone’un pazar payını arttırıyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir