Ana SayfaGenelYouTube'a sonunda zoom özelliği geliyor

YouTube’a sonunda zoom özelliği geliyor

YouTube’a sonunda zoom özelliği geldi. Şimdilik sadece Premium üyelerine sunulan bu özelliği kullanmak için önce ayarlardan aktif hale getirmeniz gerekiyor.

Dünyanın en büyük video paylaşım platformu olan YouTube, bugün pek çok kişinin en çok kullandığı video izleme aracı haline gelmiş durumda. Ancak buna rağmen uygulamada çok önemli bir video özelliği bugüne kadar bulunmuyordu. Bu özellik de videolara zoom yapabilme özelliğiydi. Yıllardır internet kullanıcılarının Google’dan talep ettiği bu özellik sonunda uygulamaya ekleniyor. Ancak şimdilik bu özelliği sadece Premium üyeleri kullanabiliyor.

YouTube oynatıcısı artık bir videonun en popüler kısımlarını gösterebilecek

Android Police tarafından paylaşılan bilgilere göre premium kullanıcılara özel bu özelliğe Google “pinch to zoom” diyor. Türkiye’de ise bu özelliği “yakınlaştırmak için sıkıştırın” adıyla sunuyor. Ekrana koyduğunuz iki parmağınızı çimdikle hareketi yapar gibi birbirine yaklaştırdığınızda videolara zoom yapabiliyorsunuz. Sonra istediğiniz yöne kaydırarak videonun farklı bölgelerine zoom yapmış halde bakabiliyorsunuz. Tabii Premium üyesiyseniz ve videoyu tam ekran formatında izliyorsanız.

Uzun süredir beklenen bu özelliğin bir noktada diğer kullanıcılara da sunulup sunulmayacağı şimdilik bilinmiyor. Ancak en azından kısa vadede bu özelliğin Premium’a özel kalacağı tahmin ediliyor.

Bu özelliği kullanmak için Premium üyelerinin YouTube uygulamasında profil fotoğraflarının üzerine tıklayıp “Premium avantajlarınız” sekmesine girmesi gerekiyor. Buradan “Yeni özellikleri deneyin” kısmına tıklayıp “yakınlaştırmak için sıkıştırın” özelliğini açmanız yeterli olacaktır.

T.gondii paraziti bulaştığı kişileri daha seksi yapıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting