YouTube, içerik oluşturuculara yeni bir özellik sunacak!

YouTube, içerik oluşturuculara yeni bir özellik sunacak!

YouTube, bir beceri öğrenmek veya bir konu hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler için önemli bir hedef. Ancak şimdi bu videolar ücretli hale gelebilir. İşte tüm detaylar.

Platform, içerik oluşturucuların yapılandırılmış video kursları sunma yolu da dahil olmak üzere daha fazla eğitim özelliği ekleyecek. Bu nedenle, içerik oluşturucuların hayranlarını bu tür materyalleri sattıkları diğer sitelere veya uygulamalara yönlendirmeleri gerekmeyecek. YouTube tabii ki satışlardan da pay alabilir. YouTube’a göre bu kurslar “derinlemesine, yapılandırılmış öğrenme deneyimleri” olarak tasarlanmış. İçerik oluşturucular kurslar için ücret alabilecek veya bunları ücretsiz olarak sunabilecek. Ücretli bir kursun parçası olan videolarda reklam olmaz ve arka planda oynatılabilir. Kurslar ilk olarak önümüzdeki yıl ABD ve Güney Kore’de beta olarak sunulacak. YouTube, özelliği daha sonra daha fazla ülkeye genişletmeyi planlıyor.

YouTube, içerik oluşturuculara yeni bir özellik sunacak!

Platformdaki eğitim içeriğini desteklemek ve belki de bir kursa katılan kişilerin bilgilerini test etmelerine yardımcı olmak için YouTube, Sınavlar adlı bir özelliği de kullanıma sunacak. İçerik oluşturucular, topluluk sekmelerine bir videoda tartıştıkları bir şey hakkında görüntüleyenlere soru sorabilecekleri bir test ekleyebilecek. Özelliğin beta sürümü önümüzdeki aylarda kullanıma sunulacak. Topluluk sekmesine sahip tüm içerik oluşturucular önümüzdeki yıl Testleri kullanabilecek. Şirket artık bünyesinde bulunan videolardan pay almayı ve buna göre bir platform oluşturmayı hedefliyor.

Apple, 12 Eylül Pazartesi günü iOS 16 ve watchOS 9’u piyasaya sürecek