YouTube, video beğenmeme sayılarını bazı kullanıcılara göstermeyecek

YouTube, video beğenmeme sayılarını bazı kullanıcılara göstermeyecek

Önümüzdeki birkaç hafta içinde YouTube, bir videonun ne kadar beğenilmediği herkese açık olarak göstermeyecek birkaç yeni arayüz tasarımını test etmeyi planlıyor.

Şirketin gösterdiği tasarımda beğenme düğmesi hala insanların dokunması için yerinde. Ancak gerçek zamanlı olarak güncellenen bir sayıya sahip olmayacak. YouTube’a göre, içerik oluşturucular bu bilgileri YouTube Studio aracılığıyla görmeye devam edecek. Şirket, testin içerik oluşturuculardan “iyi olma ve hoşlanmama kampanyaları” hakkındaki geri bildirimlerini takip ettiğini söylüyor. Ancak insanların yine de geri bildirim paylaşmak ve önerilerini şekillendirmek için beğenme düğmesini kullanabileceklerini belirtiyor. Mevcut kurulumda, hem beğenme hem de beğenmeme istatistikleri bir içerik oluşturucunun bireysel YouTube Studio sayfasında görüntülenebilir. Ancak teste göre bir videoda herkese açık olarak yalnızca beğeniler gösterilecek. Testi açıklayan bir destek makalesinde YouTube, beğenmeme durumlarının içerik oluşturucunun refahını olumsuz etkileyebileceğini ve “bir içerik oluşturucunun videosunda hedeflenen bir beğenmeme kampanyasını motive edebileceğini” söylüyor. Temel olarak fikir, hoşlanılmayan bir sayıyı görmenin ve beğenileri izlemenin, platforma katılmak ve sayıyı büyütmek için yeterli motivasyon olabileceği yönünde.

YouTube, video beğenmeme sayılarını bazı kullanıcılara göstermeyecek

Beğenme düğmesiyle ne yapılacağı, YouTube’un en az 2018‘den beri düşündüğü bir konu. Şirket, beğeniyi kaldırma fikrini ortaya attı. Şimdi ise aynı durum beğenmeme butonu üzerinde yaşanıyor. Bu son deneyin henüz beğenmeme düğmesinin sonunu getirdiğini söyleyemeyiz. Ancak YouTube açıkça sorunun nasıl çözüleceğini düşünüyor.

MediaTek 2020’de Qualcomm’u solladı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir