YouTube reklam gelirleri konusunda yeni adımlar atıyor

YouTube yanlış bilgilerle müdahale etmek için yeni hamleler yapıyor

Amerikalı sosyal medya devi YouTube, duyurduğu yeni reklam gelirleri özelliği sayesinde tek taşla iki kuş vurmanın derdinde.

YouTube reklam gelirleri konusunda yeni adımlar atıyor. YouTube denildiğinde akla gelen ilk şey, bu mecranın video izlenilen bir platform olmasıdır. Ancak Amerikalı teknoloji devi bir taraftan kendisini sadece video izleme sitesi olarak tanımlayanların bu algısını değiştirmeyi hedeflerken, bir taraftan da rakiplerinin özelliklerini kendisine uyarlayarak sektörün bir numarası olma amacını sürdürüyor.

YouTube, podcast işini ciddiye almaya başladı!

Dün gerçekleştirilen etkinlikle tanıtılan ve müzisyenlerin de artık YouTube üzerinden gelir elde edebilmelerine imkan sağlayan özelliğin yanında son popüler niteliği YouTube Shorts hakkında da açıklamalar yapan sosyal medya devi, buradaki amacının hem bünyesine daha fazla içerik üreticisini dahil etmek olduğunu hem de kısa video konusundaki en büyük rakibi TikTok’u geride bırakmak olduğunu saklamıyor.

YouTube, içerik oluşturucuların düzeltmeler yapmasını kolaylaştıracak

YouTube reklam gelirleri konusunda yeni adımlar atıyor

YouTube tarafından yapılan açıklamaya göre, artık Shorts üzerinden de reklam geliri elde edilebilecek. Bilindiği üzere bir süredir kullanımda olan Shorts özelliği şu an için içerik sağlayıcılarına doğrudan bir kazanç sağlamıyor. Bu durumun farkında olan içerik üreticileri ise, Shorts tarzı kısa videolar için TikTok’u tercih ediyor. İşte YouTube artık kısa videolar içinde de reklam göstererek buradan sağlanan geliri içerik üreticileriyle paylaşacağını duyurdu.

YouTube Shorts aylık 1,5 milyardan fazla kullanıcıya erişti!

Önümüzdeki yılın başından itibaren kullanıma sunulacak bu özellikten faydalanabilmek için, içerik üreticilerinin son 90 gün içerisinde en az 10 milyon toplam gösterime ulaşmış olmaları gerekiyor. Bu sınırı aşan Shorts içerik üreticileri ise, toplanan gelir havuzundan önemli tutarlarda pay alabilecekler.

Yeni Star Wars dizisi Andor yayınlandı


Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir