Ana SayfaGenelYouTube PiP özelliği iPhone'a geri geldi!

YouTube PiP özelliği iPhone’a geri geldi!

iOS 14 ile gelen PiP özelliği için YouTube kolları sıvadı. YouTube PiP özelliği Safari tarayıcısına tekrardan geri geldi.

Apple, iOS 14 güncellemesi ile birlikte PiP yani resim içinde resim özelliğini kullanıma sunmuştu. Bu özellik sayesinde kullanıcılar bir video izlerken ana ekran döndüklerinde küçük bir bölümde videoyu izlemeye devam edebiliyordu. Bu özellik Safari’de hemen hemen her sitede çalışıyordu. Ancak Google’ın bünyesinde yer alan YouTube PiP özelliğini bir anda kaldırmıştı.

YouTube Premium’un sunduğu arkaplanda video oynatma özelliğinin PiP ile ücretsiz olması YouTube’u rahatsız etmişti. Ancak bugün video devi geri adım attı ve Safari’deki resim içinde resim özelliğini tekrar desteklemeye başladı.

Apple’a korku salan Microsoft Surface Pro X (2020) tanıtıldı!

YouTube’un şimdilik ana uygulamasında bu özelliği destekleyip desteklemeyeceği bilinmiyor. Muhtemelen Apple ile bir anlaşma yapılacak ve Premium üye olmayanlar YouTube’un arkaplanda video oynatma özelliğini kullanamayacak.

YouTube PiP

Sadece ana uygulamada desteklenmesini beklediğimiz resim içerisinde resim özelliği için şimdilik net konuşmak doğru olmaz. İki dev arasındaki anlaşmalardan neler çıkacağı henüz bilinmiyor.

Facebook Instagram ve Messenger birleşiyor!

YouTube’un iOS 14 ile gelen Spatial Audio özelliğine de yakın zamanda destek vereceğiniz düşünüyoruz. Özellikle YouTube Originals içeriklerinde AirPods Pro’da Spatial Audio özelliği çok kullanışlı olacaktır. Bu özelliğin çok yakında Netflix ve Amazon Prime Video platformlarına da geleceğini belirtelim.

iOS 14.2 Public Beta 2 yayınlandı! İndir!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting