Ana SayfaGenelYouTube kullanıcı hesapları üzerinde önemli bir güncellemeye gidiyor

YouTube kullanıcı hesapları üzerinde önemli bir güncellemeye gidiyor

Tüm YouTube kullanıcıları yakında kendilerini tanımlamanın yeni bir yolunu bulacaklar. Şirket bugün, internette başka yerlerde yaygın olan ancak YouTube’dan ayrılan bir kural olan @name tanıtıcılarının platform genelinde kullanılacağını duyurdu.

YouTube kullanıcı hesapları üzerinde önemli bir güncellemeye gidiyor. Her YouTube kullanıcısı, kanal sayfalarından YouTube’un TikTok rakibi Shorts’a kadar platform genelinde geçerli olan benzersiz bir işleme sahip olacak. Kullanıcılar yorumlarda, video açıklamalarında, başlıklarda ve daha fazlasında başkalarından bahsetmek için bir tanıtıcı kullanabilecek: YouTube bunun, içerik oluşturucuların kitlelere ulaşmasını ve görünürlüğü artırmasını kolaylaştıracağını söylüyor.

YouTube, reklam gelirini Shorts içerik oluşturucularıyla paylaşacak

YouTube, blogunda “İzleyicilere en sevdikleri içerik oluşturucularla etkileşimde bulunduklarına dair güven verirken, içerik oluşturucuların içerikleri kadar benzersiz bir kimlik oluşturabilmelerini sağlamak istiyoruz” diyor. İçerik oluşturucuların hala bir kanal adı olacak, ancak tanıtıcılar benzersiz olacak ve potansiyel olarak taklitçi hesaplar azalacak.

1 2

YouTube kullanıcı hesapları üzerinde önemli bir güncellemeye gidiyor

YouTube, bu haftadan itibaren kullanıcıları bir tanıtıcı seçme sırası geldiğinde bilgilendirerek tanıtıcıları kademeli olarak kullanıma sunacak, bu da bazı kişilerin diğerlerinden önce kendi haklarını talep edeceği anlamına geliyor. Bir kullanıcı kanalı için zaten kişiselleştirilmiş bir URL oluşturduysa, bu onların varsayılan adı olacak (sırası geldiğinde bunu değiştirme seçeneğine de sahip olacaklar).

YouTube, platformuna katı kurallar getiriyor

YouTube, platformdaki genel varlık, abone sayısı ve kanalın aktif olup olmadığı gibi faktörlere dayalı olarak bildirimler yayınlayacağını söylüyor. Kullanıcıların özel bir URL oluşturmak için 100 veya üstü aboneye sahip olması gerekiyor.

Tanıtıcıların eklenmesi, şirketin Shorts’a yaptığı yatırımı ikiye katlaması gibi, YouTube’u TikTok ile daha da uyumlu hale getirecek. Geçen ay YouTube, Shorts’a para kazandıracağını ve içerik oluşturucuların reklam gelirinin %45’ini elinde tutmasına izin vereceğini duyurmuştu. Ayrıca, TikTok’ta olduğu gibi, başka yerlerde yayınlanan Shorts’lara filigranlar ve son birkaç ayda kısa biçimli kliplerde daha uzun videoları kullanmak için araçlar gibi güncellemeler de eklendi.

Apple iPhone 14 cihazlarda otomatik olarak polisi arama sorunu!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting