Ana Sayfa Genel YouTube HDR canlı yayın seçeneği sunacak

YouTube HDR canlı yayın seçeneği sunacak

YouTube’un canlı yayınları yakında çok keskin renk cümbüşüyle coşacak. HDR formatında yapılan canlı yayınlara hazır mısınız?

Gogole’ın video paylaşım servisi YouTube HDR canlı yayın seçeneğiyle yayıncılarını ve izleyicilerini yeniden motive etmeyi planlıyor.

Özellikle pandemi döneminde, evlerinde kapalı kalan pek çok kişi, gezip tozabilen insanların yayınladıkları videolarla kafa dağıtmaya alıştı. Şimdi bu videoların HDR formatında ve çok daha renkli, çok daha canlı görünmesi için adım atıldı.

YouTube HDR videolarına hazır mısınız?

Ancak bu yayını yapabilmek için yayınının HDR formatında çekim yapabilen video kamera ekipmanına sahip olması gerekiyor.

Elbette, sadece video kameralarla yayın konusu değil… Oyun videoları yayıncıları için de PC üzerinden veya yeni nesil konsollar üzerinden HDR yayın yapma imkanı doğuyor.

Spotify internetsiz çalışabilecek: Yeni güncelleme geldi

Bu da YouTube’un, Twitch karşısında önemli bir avantaj elde etmesi anlamına geliyor zira Twitch henüz HDR yayın yapamıyor. Oysa Microsoft’un ve Sony’nin yeni nesil oyun konsolları HDR görüntü kalitesiyle cayır cayır yanıyor. PC oyuncuları da yeni nesil ekran kartlarıyla beraber, çok güçlü renk skalasına sahip oyunlarla karşılaşıyor. Bunları YouTube üzerinde canlı şekilde aktarabilmek ise kolay değil.

youtube hdr

Bu hamle ile Google’ın YouTube’a çok daha fazla takipçi/kullanıcı/izleyici kazandırması bekleniyor.

Peki siz YouTube’da HDR videoların yayına girmesi konusunda ne düşünüyorsunuz? HDR videoları, diğer videolara tercih eder misiniz? Bazı kullanıcılar HDR görüntüleri gerçek dışı buldukları için beğenmiyor ve tercih etmiyor. Bu konudaki yorumunuz nedir?

 

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting