Ana Sayfa Genel Covid 19 plastik cerrahi taleplerini patlattı mı?

Covid 19 plastik cerrahi taleplerini patlattı mı?

Avrupa ve ABD’de pilastik cerrahları ilginç bir tespitte bulundu. Covid 19 nedeniyle işlerinin hiç olmadığı kadar arrtığını iddia ediyorlar. Peki neden?

Covid 19 plastik cerrahi konusundaki talepleri zirveye taşıdı. Ancak bunun nedeni hastalık değil. Zoom nedeniyle kamera karşısında toplantı ve görüşme yapan insanların kendilerini görüp beğenmemesi olarak yorumlanıyor.

Covid 19 plastik cerrahi pazarını zirveye taşıdı

Plastik cerrahlarına göre, Zoom gibi video konferans uygulamalarını yoğun olarak kullananlar, kameradaki görüntülerini hiç beğenmeyerek estetik ameliyatı için sıraya giriyor.

Üstelik sadece estetik ameliyatları değil, botox gibi ayakta yapılan işlemlerde de aşırı patlama yaşanıyor. Pek çok insan Zoom gibi uygulamalarda fark ettikleri kırışıklıklar, kaz aykları gibi sorunlar nedeniyle botox yaptırmaya karar vermiş durumda.

Öte yandan, işlerin ofislerden evlere taşınan iş süreçleri nedeniyle insanların iyileşme süreçlerini evde geçirme rahatlığı da insanları estetik ameliyatlara yönlendirdi. İnsanların daha önce iş yerinden izin almakta zorlandığı estetik ameliyatları için fırsatı değerlendirdiği düşünülüyor.

Spotify internetsiz çalışabilecek: Yeni güncelleme geldi

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Zoom videolarında insanların kendilerini görüp artık estetik yaptırma zamanının geldiğine karar vermeleri, pandemi sırasında hastaların yoğunluğuna yetişemeyen sağlık sistemi açısından nasıl değerlendirilebilir?

covid 19 plastik cerrahi

Ameliyathanelerde, yoğun bakımlarda, servislerde yer bulamadıkları için düzgün tedavi alamayıp ölen kaç covid hastasının yerine hastanelerde estetik ameliyatları yapılmış olabilir?

Peki siz, covid 19 riskine rağmen, hastanelere gidip, ameliyata girip plastik operasyonlara girişir miydiniz? Plastik operasyonlar için ameliyatlara koşanlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting