YouTube Create, Android’de Türkçe olarak kullanılabiliyor  

YouTube Create

Geçtiğimiz yıl duyurulan YouTube Create Android beta sürümü, artık daha da fazla ülkede kullanılabilecek. İçerik üreticilerin videolarını daha kolay bir şekilde düzenleyerek yaratıcılıklarını artırmalarına olanak tanıyan YouTube Create, artık Android sistemi üzerinde Türkçe olarak içerik üreticilerle buluşuyor. 

YouTube Create, mobil odaklı içerik üreticilerin video düzenleme sürecini kolaylaştırarak YouTube’a yönelik içerik üretmesini ve bunları yüklemesini daha kolay hale getiriyor. Geçtiğimiz yıl hayata geçirilen  beta sürümüne yönelik yaratıcı toplulukların geri bildirimlerini dikkate alan YouTube, beta deneyimini geliştirerek uygulamayı yeni bölge ve dillerde de kullanıma sundu. Artık aralarında Türkçenin de olduğu yeni dillerde kullanıma açılan YouTube Create; video düzenleme işini daha basit hale getiriyor.

YouTube Create

Neler yapılabilir?

  • Ses temizleme: e “Ses Temizleme”ye dokunarak arka plan gürültüsünü otomatik olarak kaldırılabilir, böylece sesler net ve duyulması kolay olur.
  • Ritim eşleme: “Ritim Bulucu” otomatik olarak müzikteki en ilgi çekici ritimleri tanımlar ve bunları zaman çizelgesine işaretler. Bu şekilde kliplerde müzik kolayca ayarlanabilir. Düzenlemeler mükemmel şekilde senkronize edildiği için çok çaba göstermeden kusursuz bir görüntü ve ses elde edilebilir.
  • Telifsiz müzik kütüphanesi: Uygulama içinde arama yapılarak binlerce telifsiz şarkı arasından seçim yapılabilir. YouTube Create’in müzik kütüphanesi telifsiz olduğu için, içerik üreticileri YouTube içeriklerini bu müziklerle paylaşabilir.
  • Sesli anlatı ve otomatik altyazı: Düzenleme süreci bittikten sonra hikayeyi aktarmak için yerleşik seslendirme aracını kullanılabilir. Otomatik altyazı özelliği ile de sadece tek bir dokunuşla videonun altyazısı yazılabilir, düzenlenebilir ve birçok farklı metin stili arasından seçim yapılabilir.
  • Efektler, filtreler, çıkartmalar ve daha fazlası: Uygulama içerisinde binlerce çıkartma ve gif ile birlikte kullanılabilen birçok özel efekt ve filtre seti yer alır. Renk, parlaklık ve doygunluğu ayarlanabilir, böylece videolar kullanıcıların kendi benzersiz stiline uygun görünür.

YouTube Create

YouTube Create, YouTube ile entegre bir şekilde çalışacak. Kullanıcılar, tek bir dokunuşla Shorts videolarını ve daha uzun videoları kolayca oluşturup doğrudan kanallarında yayınlamaya başlayabilecek. YouTube  önümüzdeki dönemde de yenilikleri ve güncellemeleriyle birlikte içerik üreticilerle buluşmaya devam edecek.

Huawei AppGallery ve GBox ile Google uygulamalarını yükleme rehberi