Your Phone ile Android telefonlar PC’den yönetilecek!

Your Phone

Microsoft, Windows 10 için duyurduğu Your Phone isimli uygulama ile Android telefonların PC üzerinden kullanılabileceğini açıkladı. Peki, Your Phone ile telefondaki hangi işlemleri yapabileceksiniz?

Telefon pazarından artık çekilen Microsoft, Android ve iOS kullanıcılarını yeni atılımları ile bünyesine katmak istiyor. Microsoft, bu bağlamda dün düzenlediği Microsoft Build Live 2018 etkinliğinde Your Phone isimli uygulamasını tanıttı.

Your Phone ile telefonunuzu yönetin!

Şimdilik Android telefonlar ile kullanılabilen bu uygulama sayesinde, telefonunuzu PC üzerinden kontrol edebileceksiniz. iPhone ve Mac kullanıcılarının yıllardır alışkın olduğu bu yöntemin Windows’a da gelmesi Android tutkunları için sevindirici bir haber. Peki, Microsoft’un bu yeni uygulaması nasıl çalışacak?

Windows 10 için geliştirilen uygulama ile Android telefonunuzun ekranı direkt olarak PC’ye yansıtabiliyorsunuz. Play Store ve Microsoft Store‘dan indireceğiniz bu uygulamayı kullanabilmek için aynı ağa bağlı olmanız gerekiyor.

Your Phone

Uygulamaları eşleştirdikten sonra, Android telefonunuzun ekranı direkt olarak Windows 10 PC’nize yansıtılıyor ve bu ekran üzerinden dilediğinizi yapabiliyorsunuz. Şimdilik test aşamasında olan bu uygulama Windows Insider programına katılanlara sunuluyor. Uygulamanın yaz sonlarına doğru tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor.

iOS 11.4 Beta 4 yayınlandı!

Apple’ın kapalı işletim sistemi iOS maalesef ki bu özelliği hiç bir zaman desteklemeyecek. Apple’ın kendi kurduğu iOS-macOS-watchOS ekosistemini, diğer firmalar ile asla paylaşmayacağını söyleyebiliriz. Bakalım Apple, bu ısrarından ilerleyen yıllarda vazgeçip, Windows 10 sahiplerine bir jest yapacak mı?