Ana SayfaGenelYılanlar yürüyebilsin diye robot icat edildi!

Yılanlar yürüyebilsin diye robot icat edildi!

Bir YouTuber, bir yılanın “yürümesine” yardımcı olmak için robot bacaklar icat etti. Yılanlar yürüyebilsin diye inşa ettiği robot ile milyonlarca görüntü elde eden YouTuber sosyal medyada olay oldu. İşte tüm detaylar.

13 Ağustos’ta yayınlanan video, mühendislik bilgisini kullanarak ev yapımı dış iskeletler, savaş robotları ve genellikle çevrimiçi olarak milyonlarca görüntüleme elde eden videolar çeken bir içerik yaratıcısı olan Allen Pan tarafından yapıldı. Pan, bir önceki videosunda kendisinin ve bazı arkadaşlarının, havaalanı güvenliğinin yanından gizlice geçmeye çalışırken görüntülenmişti. Yeni video vahşi bir yılanı yakaladıkları bir önceki videodan bazı eleştiriler almasının ardından geldi. Kendisinin bir “yılan aşığı” olduğunu söyleyen YouTuber yılanlar yürüyebilsin diye robot dahi icat etti.

Yılanlar yürüyebilsin diye robot icat edildi!

Yaklaşık 100 milyon ila 150 milyon yıl önce söz konusu hayvanların, bacakları olmadan hayatta kalabilecekleri noktaya kadar evrimleşmeden önce ayakları üzerinde dolaştığı düşünülüyor. Bu değişikliği çevreleyen koşullar bir tartışma konusu. Bazıları bu sürüngenlerin su ortamlarına daha iyi uyum sağlamak için bacaklarını kaybettiğini iddia ediyor; Scientific American raporlarına göre diğerleri, bacaksız olmanın yılanların yeraltında daha kolay hareket etmesini sağlayacağı düşünülüyor.

Her halükarda, Pan’ın videosu, yılanlar tekrar yürüyebilsin diye onlara verilen yapay ayaklara odaklanıyor. Videonun sonuna doğru Pan, makineyi denemek için bir piton ödünç vermeyi kabul eden bir yılan yetiştiricisini ziyaret ediyor. Python, daha sonra Pan tarafından kontrol edilen tüpün içine kayıyor. Yılanın kendisi bacaklar üzerinde hiçbir kontrole sahip değil. Videonun sonunda Pan, bacakların hareket etmesini durduruyor ve yılanı mekanizmadan çıkarıyor.

Dünyanın en çok indirilen mobil oyunları belli oldu!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting