Ana sayfa Genel Yeni Toyota Auris tam olarak ortaya çıktı!

Yeni Toyota Auris tam olarak ortaya çıktı!

Japon otomobil üreticisi Toyota, geçtiğimiz günlerde Cenevre Motor Fuarı’nda 2018 Auris modelini sergiledi. 2006 yılından beri üretilen kompakt otomobil, hibrid teknolojine sahip üçüncü nesil modeli ile Volkswagen Golf, Opel Astra ve Ford Focus gibi güçlü rakiplerin bulunduğu C segmentinde zirveyi hedefliyor.

Yeni Toyota Auris, markanın yeni nesil mimarisi olan TNGA platformunu kullanıyor ve Prius hibrid ve C-HR crossover modelleriyle aynı teknolojiyi paylaşıyor.

Japon üretici Toyota, otomobil piyasasında hibrid odaklı bir strateji izliyor. Şirket yeni TNGA platformunun Auris’in üretimine yetişmesi için İngiltere’deki Burnaston tesislerine tam 240 milyon Sterlin yatırım yaptı.

Yeni Auris’in mimarisinde bir takım değişiklikler mevcut. Bu değişiklikler markanın TNGA platformuna geçişinden dayanıyor. Yeni model mevcut olana göre 40 mm daha uzun, 30 mm daha geniş ve 25 mm daha alçak. Ayrıca son derece sofistike yapıda olan çoklu bağlantılı arka süspansiyon ve daha düşük ağırlık merkezi onu çok daha dengeli bir hatchback yapıyor.

Yeni Toyota Auris için asıl değişiklik kaputun altında

Toyota, yeni model için motor yelpazesini bir hayli genişletti. Ayrıca bu nesil ile birlikte kullanıcılara dizel motor seçeneği sunulmayacak. Marka biri geleneksel benzinli, ikisi hibrid olmak üzere başlangıçta üç farklı motor seçeneği sunacak. Bunlar; 1.2 litrelik dört silindirli turboşarjlı benzinli, 121 beygir gücündeki dördüncü nesil hibrid motoru 1.8 litrelik HEV ve çok daha güçlü bir performansa sahip olan 178 beygir gücündeki 2.0 litrelik HEV. Tüm motor seçenekleri CVT otomatik şanzıman ile desteklenecek.

Porsche Cayenne Hybrid geliyor!

 

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

En çok like alan Instagram paylaşımları 2020

2020 yılında en çok like alan Instagram paylaşımları hangileri? İşte günümüzün en popüler sosyal medya kanalındaki, en popüler paylaşımlar. Son birkaç yıldır Instagram kullanıcılarının sayısı...

Son Haberler