Ana Sayfa Dedikodular Yeni Şifreniz:Kalp Atışlarınız

Yeni Şifreniz:Kalp Atışlarınız

Geleneksel şifreleri yakında tarihe gömecek olan teknolojiler, yüzde 100 güvenlik sağlayan yeni nesil yöntemler sunuyor. Bilim insanları, dijital dünyadaki hesaplarınızı korumak için bugüne kadar düşünülen beyin dalgaları ve dijital parmak izi gibi girişimlerin ardından, ‘kalp atışı’ yöntemini geliştirdi.

nymi yeni şifre koruyucumuz
Nymi yeni şifre koruyucumuz

Nymi adı verilen bileklik, elektrokardiyogram alıcıları kullanarak kalp atışlarını takip ediyor ve  iPad’lerden, otomobil bilgisayarlarına kadar birçok cihaza yansıtabiliyor.

Kanada’nın Toronto kentinde bulunan Bionym şirketinin geliştirdiği teknoloji, parmak izi veya yüz tanıyan teknolojilere kıyasla daha zor bir biyometrik sisteme dayanıyor.

Kişinin kimliğini belirleyebilmek için, kullanıcılar Nymi üzerinde bulunan bir alıcıya yaklaşık iki dakika boyunca basıyor. Bu esnada, bileklik ECG sinyali kaydediyor. Sinyal kaydedildikten sonra, sadece kaydedilen sinyali, yani imzayı tanıyor.

EL HAREKETLERİNİ ALGILIYABİLİYOR

Nymi bilekliğini diğer elektronik cihazlarla kullanmak son derece kolay. Kullanıcı bileklikte ki tuşa basıyor ve bileklik birkaç saniye içinde kalp atışını yeniden tanımlıyor. Ardından, Bluetooth aracılığıyla bileklikle uyumlu uygulamayı içeren cihazla temas kuruyor. Bileklik çıkarıldığında, bağlantı kurulan cihazlar otomatik olarak kilitleniyor.

Bileklik, el hareketlerine de tepki verebiliyor. Örneğin elinizi salladığınızda veya bileğinizi büktüğünüz de, otomobilinizin kapısını açabiliyorsunuz. Belli hareketlerle banka işlemlerine bile onay verebileceğiniz bileklik, vibrasyon özelliğiyle e-posta veya mesajları size bildirecek, LED ekranda bu mesajları görebileceksiniz

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting