Ana SayfaAppleYeni iPad Mini 2’nin Ekran Detayları Sızdı!

Yeni iPad Mini 2’nin Ekran Detayları Sızdı!

Hakkında birçok dedikodu yapılan Apple’ın iPad Mini 2 Tablet PC’si 2013 yılı içerisinde çıkacak. Bakın bu yeni ürünün ekranı hangi özelliklere sahip olacak.

Yeni jenerasyon iPad Mini’nin ekran boyutu ilk nesilde olduğu gibi 7.9 inç genişliğe sahip olacak. Bu konuda değişikliğe gitmeyecek Apple ekranın çözünürlüğü konusunda ise iddialı bir ürün ortaya koymak istiyor. Bu yüzden çalışmalarını sıklaştıran firma iPad Mini 2 cihazında 2048 x 1536 piksel çözünürlüğe sahip ekran kullanacak. Bu retina çözünürlüğe sahip olacak ekranın 324 ppi değeri bulunacak. apple-ipad-mini-review-22-640x426
Bu yeni ekranı üretecek firma ise Tayvan’lı AUO ekran üreticisi. Bu üreticiden henüz resmi bir açıklama yapılmamış olsada gelen kaynaklara göre Apple iPad Mini 2 ekranı için AUO ile anlaşma sağlamış durumda. Bu anlaşmanın şartları henüz belli değil. Fakat Apple’ın uzun süredir çalıştığı Sharp’tan vazgeçerek bu firmaya iş vermesi şaşırtıcı. Bazı kaynaklara göre Sharp’ın kapasite sorunundan dolayı Apple böyle bir tercih yapmış olabilir. Tüm bunların hepsi önümüzdeki günlerde detaylanacak.

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU