Ana Sayfa Donanım Yeni HP OMEN 15 dizüstü bilgisayar tanıtıldı. İşte detaylar...

Yeni HP OMEN 15 dizüstü bilgisayar tanıtıldı. İşte detaylar…

HP oyun tutkunlarına özel yeni OMEN 15 dizüstü bilgisayar ını tanıttı. Yeni bilgisayar ilk kez Pekin’de düzenlenen HP Oyun Festivali’nde görücüye çıktı. 

HP OMEN 15 dizüstü bilgisayar oyun tutkunlarının aradığı gelişmiş donanım ve özelliklerin yanı sıra şimdi daha kolay taşınabilirlik sağlayan daha da ince bir tasarıma sahip. Oyun performansı için geliştirilmiş, üç boyutlu görsellik için tasarlanmış ve daha geniş alan sağlamak için yaratılmış bu dizüstü bilgisayar hem ev ortamında sabit hem de dışarıda mobil kullanımda en üst düzey kullanıcı deneyimi sağlayarak oyun tutkunlarının bir cihazda aradığı tüm özellikleri sunuyor.

OMEN 15 dizüstü bilgisayar : Daha hızlı, daha küçük ve hiç olmadığı kadar güçlü

MAX-Q Designa sahip bilgisayar Sanal Gerçekliğe hazır NVIDIA GeForce GTX 1070 ile göz dolduruyor. 8.nesil Intel Core i+ H-serisi dört ya da altı çekirdekli işlemci ve 32GB’a kadar DDR4-2666 RAM en son oyunları destekler ve aynı anda birden çok görevi yerine getirerek bellek yoğunluğu olan programların kolaylıkla kullanılmasını sağlıyor. Omen 15 dizüstü bilgisayar SSD, HDD, SSD + HDD ve hatta HDD + Intel Optane bellek dahil olmak üzere geniş bir depolama seçeneğine sahiptir.

Çabuk ısınan oyun aksamları düşünülerek daha geniş fanlar, 3 fazlı motor ve tüm konfigürasyonlar için daha az sürtünme ve daha uzun süreli fan hızı kontrolü sağlayan akışkan dinamikli yataklar dahil olacak şekilde tasarlanmış. Cihazın arka kısmında ve alt kısmında yer alan hava delikleri serin havayı çekerken iki geniş fan da ısıyı arka kısımdaki köşelere iter. İsteğe bağlı olarak seçilebilecek diğer özellikler arasında alt kısımda hava akımını artıracak daha geniş havalandırma alanı mevcut.

144hz 1080p, 60Hz 4k, ya da 60Hz 1080p seçenekleri ve seçilebilecek diğer özellikler arasında yer alan NVIDIA G-SYNC teknolojisiyle, göz alıcı görseller hızlı bir şekilde 15,6 inç ebatlındaki diyagonal ekrana gelir. Bang & Olufsen ve ayrık ses dalgası yükselticilerle güçlendirilmiş stereo hoparlörler güçlü ses iletimi sağlar. Kulaklık kullanmak isteyenler de her ayak sesini ve ortam sesini net bir şekilde duyabilecekleri çevresel ses düzeni etkisi yaratan DTS Headphone:X ile benzersiz bir ses kalitesini deneyimleyebilirler.

Depolama ve belleğe tek panel erişimiyle birlikte dizüstü bilgisayarın tabanındaki Philips başlı vidalarla kullanıcıların kolayca kurulum yapması mümkün oluyor. Özellikle kablolu mouse kullananlar için daha fazla hareket özgürlüğü sağlamak adına bilgisayarın farklı bağlantı girişleri bu sürümde arka kısımda yer alıyor.  OMEN 15 dizüstü bilgisayarHP oyun tutkunlarına özel yeni OMEN 15 dizüstü bilgisayar ını tanıttı. Yeni bilgisayar ilk kez Pekin’de düzenlenen HP Oyun Festivali’nde görücüye çıktı. 

OMEN Game Stream: OMEN artık gücünü paylaşıyor

HP, her yeni sürümle OMEN Komut Merkezi yazılımına yeni bir özellik eklemeye devam ediyor. Yeni OMEN 15 dizüstü bilgisayar da kurulu olarak gelen yeni özellik ile oyun içeriğinizi başka Windows 10 cihazlara aktarmanız için OMEN bilgisayarınızın gücünden yararlanmanızı sağlıyor.

OMEN serisi için HP Mindframe Mikrofonlu Kulaklık: Mücadele kızışsa da kullanıcılar serinliğini koruyor

Uzun oyun sürelerinde kulaklıkların ısınmasının oyun tutkunlarının rahatını kaçırdığı herkesçe bilinen can sıkıcı bir durumdur. Bilgisayar oyunu tutkunlarının neredeyse yarısı (yüzde 46’sı) kulaklık satın alırken en önemli özeliğin konfor olduğunu düşünüyor. Yeni OMEN Mindframe, dünyanın ilk aktif soğutma teknolojisiyle bu sorunu çözüyor. Bu yılın sonuna doğru piyasaya sürülecek devrim niteliğindeki bu kulaklık kullanıcı konforu düşünülerek en güncel ses teknolojileriyle donatıldı.  OMEN 15 dizüstü bilgisayar

HP Mindframe mikrofonlu kulaklığın temel özellikleri şöyle:

Sürekli serinlik: OMEN Komut Merkezi yazılımı tarafından kontrol edilen patentli aktif soğuma çözümü, ısıyı akustik bölmelerden dışarıya ileten kulaklık içindeki termoelektrik cihaz sayesinde, oyun tutkunları rekabetin kızıştığı durumlarda bile serinliğini koruyarak dikkatleri dağılmadan oyun heyecanlarını yaşayabiliyor.

Üst düzey konfor: Eşit ağırlık dağılımı sağlayan kendinden ayarlanabilir hafif, askılı, kafa bantlı kulaklık üst düzey konfor düşünülerek tasarlandı. Yumuşak deri kulaklık süngerleri yastık rahatlığı sunuyor.

Taktik avantajlı deneyim: DTS Headphone:X® ve rakiplerinizin her adımını duymanızı sağlayacak 7.1 sanal çevresel ses sistemi, gerçekçi konum sesleri ve üç boyutlu mekânsal farkındalık sağlıyor.

Komut verin, ele geçirin, kişiselleştirin: Kullanıcılar, ortam gürültüsünü azaltan tek yönlü mikrofonla açık ve net bir şekilde komut verebilecek. Havaya kaldırıldığında anında sessiz hale geçen, arkaya kıvrıldığında tekrar aktif hale gelen bu kulaklık üzerinde yer alan ses düğmesiyle kolay ve hızlı bir şekilde sesin ayarlanmasını sağlıyor. OMEN Komut Merkezi yazılımıyla düzenlenebilen ve kontrol edilebilen RGB ışıkları ve efektleriyle de tüm renkleri adeta yeniden keşfedeceksiniz.

Çapraz platform desteği: USB 2.0 A tipi bağlantı sayesinde bilgisayarınızda oyun oynamadığınız anlarda kulaklığınızı diğer USB takılabilir mobil cihazlarınıza bağlayabilirsiniz.

OMEN serisi için HP Sequencer klavye: Hızı hissedin

HP Sequencer klavye sayesinde oyun tutkunları, optik mekanik tuşlarla ışık hızında manevralar yaparak rekabet üstünlüğü elde ediyor. Dayanıklı, fırçalanmış üst yüzey, hafif, anotlanmış alüminyum çerçeve ve ekstra konfor sağlayan sol arka kısımda USB girişlerinin yer aldığı tasarımıyla OMEN Sequencer, bir üst seviyede duyarlılık, kişiselleştirme ve dayanıklılık sunuyor.

HP Sequencer klavyenin temel özellikleri şöyle:

Işık hızında tepki süresi: Geleneksel mekanik tuşlardan neredeyse 10 kat hızlı 0.2 ms tepki süresine sahip sektör öncüsü optik mekanik Blue tuş teknoloji sayesinde oyun tutkunları hem mekanik tuşlardaki temas hissini hem de optik tuşların veri tanıma hızını deneyimleme imkânı kazanıyor.

Hızlı değişiklikler: Parlak kırmızı metal ses çubuğu ve medya tuşları saniyeler içinde ses değişimi yapılmasını sağlıyor.

Milyonlarca renk seçeneği: 16,8 milyon renk seçeneği sunabilen her biri arka yüzeyden aydınlatmalı RBG LED tuşlarla her temaya uygun bir renklendirme yapılabiliyor.

OMEN serisi için HP Reactor mouse: Rekabet için tasarlanmış seri duyarlılık

OMEN Reactor oyun tutkunlarına rekabet avantajı sağlamak için dolaşmayı azaltmaya. Ve kontrol yeteneğini artırmaya yardımcı olacak sektörde bir ilk olan metal USB kablo dahil olmak üzere. Bir dizi yeni özellik eklenerek özenle tasarlandı.

HP Reactor mouse’un temel özellikleri şöyle:

En üst kalitede veri tanıma: Geleneksel mekanik mouse tuşlarından 3 kat daha hızlı vuruş hızı için sağ. Ve sol tuşlarda 0.2 ms tıklama yanıt süresi sağlayan. Işın algılamayla birinci sınıf optik mekanik hız teknolojisi sayesinde tıklamada yaşanan gecikmeler. Artık eskide kaldı.

Hızlı ve keskin: En gelişmiş e-spor düzeyi 16,000 DPI optik sensörlerle donatılmış bu mouse sayesinde, dönüş hızı. Ve keskinliğin en önemli olduğu anlarda oyun tutkunları rekabet avantajı kazanıyor.

Kişiselleştirilebilir konfor: E-spor için en uygun ergonomik form düşünülerek özenle tasarlanan bu ürün. her iki tarafta yer alan kauçuk kavrama alanları. Ve konforlu bir oyun deneyimi için çeşitli avuç içi temas pozisyonları için metal bobinle dengelenmiş. Ayarlanabilir avuç içi temas yüksekliği özelliğiyle zenginleştirilmiştir.

Renk seçenekleri: OMEN Komut Merkezi yazılımıyla programlanabilir çift RGB LED için kişiselleştirilmiş aydınlatma. Ve efektlerle kullanıcıya özel bir renk tasarımı yaratılabiliyor.

OMEN için HP Transceptor sırt çantası: Oyun tutkunları için özel tasarım

Gittiği her yerde oyun keyfini yaşamak isteyenler için tasarlanan bu çok amaçlı çanta, konforlu. ve şık görünüşünün yanında eşyaların düzenli ve güvenli olarak taşınmasını sağlıyor. OMEN X için önerilen HP Transceptor sırt çantası oyun tutkusunu gittiği her yere taşımak isteyenlere özel olarak tasarlandı.HP oyun tutkunlarına özel yeni OMEN 15 dizüstü bilgisayar ını tanıttı. Yeni bilgisayar ilk kez Pekin’de düzenlenen HP Oyun Festivali’nde görücüye çıktı. 

HP Transceptor sırt çantasının temel özellikleri şöyle:

Koruyucu bir zırh: Kullanıcılar, su geçirmez malzeme, sert taban, RFID engelleyici cep ve havaalanında hızlı ilerleme için tekerli valize geçirilebilen. TSA uyumlu 17” dolgulu destek şeridi sayesinde tüm tehlikelere karşı kendilerini güvende hissedebilir.

Anında hazırlık: Temel aksesuarların nereye yerleştirileceğini gösteren ikon etiketli ceplerle aksesuarları nereye koyduğunuzu hatırlamanıza gerek kalmaz. Ayrıca, kullanıcılar, taşınılan cihazın ağırlığına göre ayarlanabilen şerit üzerinde yer alan iç içe geçmeli Fidlock toka sisteminin rahatlığını yaşayabilir.

Tüm aksesuarlar bir arada: Destekli omuz askıları, hava geçiren astar ve ayarlanabilir göğüs kemeri sayesinde tüm aksesuarlar bir arada. Ve rahatça taşınabilir.

OMEN için HP 400 mouse: Sektör standartları uygun fiyatla buluşuyor

Uygun fiyatlı bir ürün kullanarak oyun keyfini yaşamak isteyen oyun tutkunları için. HP 400 mouse, oyunun tamamen içinde olmayı sağlayan temel özelliklere sahip. OMRON mekanik tuşları, isteğe bağlı olarak sunulan. DPI’ı 400’e düşürmeyi sağlayan ön düğme fonksiyonuna sahip ‘nişan alma’ özelliğini de kullanıcılara sunuyor.

OMEN için HP 200 mouse pad ve HP 200 sert mouse pad: Tam hakimiyet için iki farklı seçenek

Oyunda gerekli hamleleri tam anlamıyla yerine getirmek için yeterli sürtünme miktarı sağlayan bir mouse pad olmadan hiçbir oyun seti tam değildir. OMEN serisi için önerilen sert ve yumuşak olmak üzere iki seçeneğe sahip. HP 200 mouse pad hızlı kaydırma hareketleri ve tam hakimiyete yardımcı olması için bir miktar sürtünme arayan oyun tutkunları. İçin tasarlandı.

Fiyatlandırma ve ürünlerin satışa sunulması

OMEN 15 dizüstü bilgisayar ın 999€ başlangıç fiyatıyla haziran ayında EMEA ülkelerinde satışa sunulması bekleniyor.

OMEN serisi için HP Mindframe mikrofonlu kulaklığın 199,99€ başlangıç fiyatıyla ekim ayında EMEA ülkelerinde satışa sunulması bekleniyor.

OMEN serisi için HP Sequencer klavyenin 179,99€ başlangıç fiyatıyla temmuz ayında EMEA ülkelerinde satışa sunulması bekleniyor.

OMEN serisi için HP Reactor mouse’un 79,99€ başlangıç fiyatıyla temmuz ayında EMEA ülkelerinde satışa sunulması bekleniyor.

OMEN X için HP Transceptor sırt çantasının 219,99€ başlangıç fiyatıyla haziran ayında EMEA ülkelerinde satışa sunulması bekleniyor.

OMEN serisi için HP 400 mouse 39,99€ satış fiyatıyla EMEA ülkelerinde satışa sunuluyor.

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

Türkiye’ye ambargo resmen başladı: Suudi Arabistan şoku!

Suudi Arabistan Türkiye’ye ambargo hamlesini başlattı. İki ülke arasında devam eden siyasi çekişme işi çok farklı noktalara getirdi. Hadi gelin detaylara birlikte göz atalım. Uzun...

Şebeke sularında beyin yiyen amip bulundu!

Bundan kısa bir süre önce şebeke sularında beyin yiyen amip tespit edilmişti. 6 yaşındaki bir çocuğun hayatını kaybetmesi üzerine yetkililer araştırmaları artırdı. İşte herkesin...

Porno izleme oranı rekor kırıyor!

Koronavirüs nedeniyle porno izleme oranı tahmin edilemeyecek kadar çoğaldı. Bugüne kadar belki de pornografik içeriklere hiç bu kadar talep olmamıştı. Bütün sektörlerde çok ciddi bir...

iPhone 12 mini görüntülendi! Tutmayın küçük enişteyi!

Apple'ın uygun fiyatlı model iPhone 12 mini bugün görselleri ile karşımıza çıktı. Görünüşe göre bu telefon baya mini olacak. Apple, Ekim ayının ikinci haftasında yeni...

PlayStation 5 çıkış tarihi ve fiyatı!

PlayStation 5 çıkış tarihi netleşmeye başladı. Sony yeni nesil oyun konsolunu önümüzdeki ay resmen tanıtacak! PlayStation 4 satışa sunulalı neredeyse 7 yıl oldu. Sony’nin şimdiki...

Peynir ekmek gibi satacak olan OPPO Reno 4 Lite tanıtıldı!

OPPO'nun Peynir ekmek gibi satacak olan yeni telefonu OPPO Reno 4 Lite tanıtıldı. Fiyat performans canavarı telefon çok canlar yakacak. Çin'in yükselen yıldızı OPPO, 2020...

iPhone 12 Pro Max gerçek bir amiral gemisi olacak!

Apple, bu yıl karşımıza gerçek bir amiral gemisi modeli ile çıkacak. iPhone 12 Pro Max özellikleri ile sınırları zorlayacak. Apple, geçtiğimiz yıl iPhone 11 Pro...

Horizon: Zero Dawn çıkışına saatler kaldı

PlayStation 4’e çıkması ile beraber büyük bir kullanıcı kitlesi yakalayan Horizon: Zero Dawn 7 Ağustos itibari ile bilgisayarlardan da oynanabilecek. Sadece konsollar için çıkarılan oyunlar...
1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Okullar açıldı! İşte EBA – Uzaktan eğitim için ideal iki Asus laptop!

Asus korona sürecinde iş ve eğitim hayatını evden devam ettirmek zorunda olanlar için iki güzel laptop ile karşımızda. Asus, hem öğrenciler hem de profesyoneller için...

Lexar NCard ile Huawei ve Honor telefonlarınız uçuşa geçsin

Lexar NCard, yani Lexar'ın nano memory kart ailesinden söz edeceğiz. Huawei'nin desteğiyle hazırlanan ve saniyede 90MB'a kadar okuma hızı sunabilen bu kartlar, özellikle son...

TP-Link Tapo C100 ile ev ve ofisinizi güvence altına alın

Tapo C100 incelemesiyle karşınızdayız. TP-Link'in bu yeni ürünü, evde ve ofisinizde iyi bir güvenlik çözümü sunuyor. Tapo C100, şık bir tasarıma sahip ve kullanımı kolay...

Razer Cynosa V2 RGB oyuncu klavyesi: Her tuşu ayrı ayrı renklendirin

Razer Cynosa V2, sade bir tasarıma sahip. Tuşlara göre ayarlanabilir özel RGB aydınlatma sistemi ve özel medya tuşlarıyla oyuncuları cezbedebilecek bir ürün. Razer Cynosa V2...

ADATA SC680 harici SSD ile ihtiyacınız olan her şey cebinizde olsun!

Adata, genellikle pek çok rakibine kıyasla daha uygun fiyatlı ürünlerle karşımıza çıkıyor. Bu yazıda bahsedeceğimiz ürün ise, 480GB depolama alanı bulunan ADATA SC680 taşınabilir...

ASUS, yeni GeForce RTX 30 serisi ekran kartlarını ve dahasını duyurdu

ASUS Republic of Gamers (ROG), internet üzerinden düzenlediği Meta Buffs lansman etkinliğinde yepyeni oyuncu ürünleri serisini duyurdu. ASUS ROG Strix GeForce RTX 30 Serisi ekran...

En performanslı ekran kartı serisi: NVIDIA RTX 30: İşte fiyatlar ve detaylar

NVIDIA, GeForce RTX 30 serisi yeni ekran kartlarını duyurdu. NVIDIA’nın Ampere mimarisinden güç alan yeni seri ekran kartları, GeForce tarihinde, jenerasyonlar arası en ciddi...

ASUS NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi ekran kartları duyuruldu!

ASUS, üç yeni NVIDIA GeForce RTX 30 ekran kartı modelini duyurdu. Yeni modeller arasında ROG Strix ve ASUS TUF Gaming GeForce RTX 3090, GeForce...
Hosting